Чи зайдуть в Україну миротворці?

НОВИНИ 16.12.2024 Коментарі 0

В інформаційний простір щоразу частіше потрапляє ідея розгорнути в Україні миротворчі сили, які би гарантували безпеку та мир. Буквально цими днями про вірогідність такого сценарію висловилися декілька дійових осіб світової політики.

Європейські лідери планують зустрітися з Володимиром Зеленським і генеральним секретарем НАТО Марком Рютте,щоб обговорити мирні плани та потенційне розгортання миротворчих сил в Україні. Про це нещодавно повідомило видання Politico.

Цьому передувало інтерв’ю віцепрем'єр-міністра України з питань європейської інтеграції Ольги Стефанішиної, в якому вона підтвердила готовність вести діалог про прийняття іноземних військ. Журналіст запитав її, чи може Київ розмістити іноземні війська на українській території. «Україна готова говорити про що завгодно», - відповіла йому чиновниця.

Також про розміщення миротворчої місії (у разі припинення вогню та підписання мирної угоди між Україною та рф) планував говорити й президент Франції Емманюель Макрон. За даними джерел «Радіо Свобода», він збирався підняти це питання на саміті лідерів ЄС 18-19 грудня.

Втім, чимало дотичних до справи політиків визнають, що наразі ідея з миротворчим контингентом занадто «сира». Особливо зважаючи на інтенсивність бойових дій на лінії зіткнення в Україні. 

«Спочатку потрібен мир, перш ніж посилати миротворців. Але росія не хоче миру. Це чітко зрозуміло», - заявила висока представниця ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кая Каллас, прибувши на своє перше засідання міністрів закордонних справ країн ЄС в новому статусі.

За словами Каллас, зважаючи на інтерв’ю глави рашаМЗС сєргєя лаврова американському пропагандистові Такеру Карлсону, з усього видно, що росія не відмовилася від своїх цілей. Тож і питання миротворців в Україні наразі обговорювати немає змісту. 

Глава МЗС Нідерландів Каспар Велдкамп у Брюсселі заявив, що поки зарано спекулювати на темі потенційної миротворчої місії в Україні. Втім, важливою, на його думку, є готовність з боку Києва до дипломатичного врегулювання з рф.

«Президент Зеленський говорив про дипломатичне вирішення у 2025 році. Я вважаю, що дуже важливо між нинішнім моментом і тим, коли переговори можуть розпочатися – хоча ми і не знаємо, що думає з цього приводу путін, – щоб Україна отримувала повну підтримку», – сказав Велдкамп, уточнивши, що йдеться про військову, енергетичну, фінансову підтримку.

Нагадаємо, що минулого тижня французький президент провів перемовини у Варшаві. Йшлося, зокрема, і про війну в Україні. Після цього до журналістів вийшов польський прем’єр Дональд Туск.

«Користуючись нагодою, хочу покласти край спекуляціям щодо присутності військ тієї чи іншої країни в Україні після досягнення перемир’я, припинення вогню чи миру. Рішення щодо польських дій будуть ухвалювати у Варшаві й тільки у Варшаві», - зауважив Туск. І одразу ж запевнив, що наразі таких дій не планує.

Тим часом рашисти у своєму репертуарі. Писок ліліпутіна пєсков на запитання про європейських миротворців процідив традиційно, ніби вкрав: «Про це зараз говорити передчасно».

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025 ZahidFront, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-05228. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: