Чи випадково збіглися в часі втрата Авдіївки і зрадницькі дії з блокади польсько-українського кордону?

ОКРЕМА ДУМКА 23.02.2024 Коментарі 0

Втрата Авдіївки стала можливою не тільки через припинення американської допомоги, але й через зрадницькі дії щодо блокади польсько-українського кордону. Коаліція демократичних країн повинна активізувати військову допомогу Україні, бо поки на Заході тривають дебати, диктатури озброюють Росію, - авторський огляд важливих подій.

Польські протестувальники перекрили більшість пунктів пропуску на польсько-українському кордоні. Один з таких протестувальників навіть почепив на трактор прапор СРСР і плакат з написом “Путіне, розберися з Україною, з Брюсселем, і з польським урядом”. Протести польських фермерів радикалізуються, що непокоїть, особливо з огляду на поточну безпекову ситуацію у регіон

При цьому згаданий  протестувальник навіть не розуміє, що в СРСР взагалі не було фермерів, а тільки колгоспники, які були позбавлені власності, а також не було хоча б приблизно справедливих доходів за свою працю.

Заклики про допомогу путіна – це вже не тролінг і не жарти, а провокаційний заклик.кремль докладає надзвичайних зусиль, щоб посіяти розбрат між Україною і Польщею, а також з ЄС.  

Поводження окремих польських фермерів з українським збіжжям, коли українське зерно просто викидали на асфальт, стало усвідомленою дією, метою якої є знищення духу добросусідства між українцями і поляками.

Польська поліція затримала фермера з провокаційним плакатом і радянським прапором. Незважаючи на те, що польський уряд засудив дії польських перевізників та фермерів з блокування українського кордону, між тим президент країни вважає, що це природне право польських громадян до протестів.

Президент Польщі вважає, що перекривати кордон - то це природне право польських фермерів.

Тільки тут не враховується важлива деталь. У 2022 році путін планував військові удари з білоруської території по українській інфраструктурі вздовж польського кордону, з наміром її захопити та унеможливити постачання зброї, боєприпасів та критично важливих товарів з Європи до України. А тепер такий військовий напад став для Москви непотрібним. Усю брудну роботу взяли на себе радикально налаштовані польські перевізники та фермери, за спиною яких стоять агенти кремля.

Тому втрата українською армією Авдіївки стала можливою не тільки з-за припинення американської допомоги ЗСУ, але і зрадницьким діям з блокади польсько-українського кордону, коли українська сторона реально перестала отримувати і так вже скорочену міжнародну підтримку.

Тому просто дивно чути таку оцінку з боку польського президента щодо блокади українського кордону як однієї з ознак польської демократії. Реально це дії на підтримку російської диктатури.

А всі патетичні заяви, що українці виявилися невдячними Польщі, можна чітко спростувати: звісно що вдячні за польську підтримку, та це не означає, що хтось у Варшаві може викручувати руки Києву та робити заяви про припинення військових постачань, бо Польща сама має кордон з Росією і муситиме захищатися.

Істина полягає у тому, що поки російський фронт тримають українські солдати, то нападу на Польщу точно не буде. І це у Варшаві всі добре знають, проте стає зрозумілим, що з виключно егоїстичних міркувань дехто там таки хотів би, щоб Україна впала. Такі політики закликають вірити заявам путіна, що він далі на польщу не піде. Київ перед широкомасштабним російським вторгненням, чув десятки таких заяв москви, але збройний напад росіян таки відбувся. Діяти за принципом «моя хата скраю» є абсурдним. Польська хата не з краю, а може реально стати наступною для захоплення російськими грабіжниками. І будьмо реалістами: нині російську армію здатна зупинити тільки українська. Не польська, не німецька, ні навіть американська.

Учасники акції протестів погрожують також заблокувати рух пасажирського транспорту, зокрема, автобусів і потягів. Водночас маємо почергову блокада кордону спочатку перевізниками, а тепер і фермерами. Все це говорить про те, що причиною протестів є не економічні, а політичні інтереси. Ганебна ситуація на кордоні не відповідає духу польсько-українського партнерства та шкодить і польським, і українським національним інтересам як сьогодні, так і у довгостроковій перспективі. Україна поінформувала про критичну ситуацію Єврокомісію та партнерів і сподівається, що питання вирішиться на рівні Варшави та ЄС.

А тим часом у Бундестазі Німеччини тривають дискусії щодо можливості постачання Україні авіаційних крилатих ракет TAURUS. Німеччина є серед лідерів за обсягами та видами військової допомоги Україні. Німецька зброя допомагає українцям гідно протистояти агресору. Воднораз  німецькі ракети TAURUS здатні високоточно вражати цілі, розташовані на відстані до 500 км. Їх застосування може вивести з ладу тилові російські бази і логістику на тимчасово окупованих територіях України.

Значна частина депутатів Бундестагу – як від влади, так і від опозиції – підтримують надання Україні TAURUS. Рішення за федеральним канцлером Олафом Шольцем.

Останні події на фронті, а також зухвале вбивство путінським режимом російського опозиціонера Олексія Навального є достатнім приводом для позитивного рішення ФРН щодо TAURUS. При цьому Reuters повідомило, що Іран передав росії орієнтовно 400 балістичних ракет з радіусом дії від 300 до 700 км. Якщо це правда, то маємо реальну загрозу, яка потребує активного міжнародного реагування. Тегеранський і московський режими давно співпрацюють. Росія систематично вбиває мирних українців іранськими дронами.

Москва шукає знаряддя вбивства скрізь, де тільки можливо. Підтверджено застосування росіянами балістичних ракет виробництва КНДР. При тому, що в них знайдено західні компоненти, включаючи американські. Коаліція демократичних країн повинна активізувати військову допомогу Україні. Поки на Заході тривають дебати, диктатури озброюють Росію.

   Олександр ЛЕВЧЕНКО, посол України в Хорватії 2010 -2017 рр., історик 

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: