Близько 800 вантажівок чекають у черзі понад 8 днів, щоб виїхати з Польщі через ПП у Рава-Руській

НОВИНИ 08.12.2023 Коментарі 0

Перед кордоном з Україною вже місяць триває акція протесту польських перевізників. Водії вантажівок, які хочуть поїхати в Україну, чекають на дозвіл у багатокілометровому заторі. У Медиці це триває майже чотири дні, у Кросцєнко – 17 годин. Щоби виїхати з Польщі через пункт перетину кордону з Україною в Гребенному (Люблінське воєводство), близько 800 вантажівок чекають у черзі понад вісім днів.

Про це повідомило Польськ агентство преси.

6 листопада цього року перевізники розпочали акцію протесту на польськоукраїнському кордоні в Підкарпатському та Люблінському воєводствах. У Підкарпатському вони блокують прикордонний перехід у Корчовій. До блокуючих перевізників 23 листопада приєдналися фермери з організації Oszukana wieś, які блокують перехід у Медиці. Вони вимагають, серед іншого, дотацій на кукурудзу.

Як повідомила в понеділок Державна податкова адміністрація, в Медиці вантажівки змушені чекати 91 годину, щоб почати оформлення. Стільки ж було і в середу. З іншого боку, перед пунктом пропуску в Кросцєнко, де дозволено рух вантажного транспорту з дозволеною загальною вагою до 7,5 тонн, вантажівкам доводиться чекати на оформлення 17 годин. Днем раніше цей час становив 12 годин.

Легкові автомобілі та автобуси пропускають безперешкодно.

Співробітники поліції повідомляють, що черга до кордону в Медиці та Корчовій сягає кількох кілометрів, але між групами вантажівок є великі проміжки. Перед Медикою, тільки в межах Перемишльського повіту, стоїть приблизно 570 вантажівок. Приблизно 500 вантажівок зареєстровані для митного оформлення в Корчовій.

Як повідомила PAP у четвер сержантка штабу поліції Холма Анжеліка ГлабКуниш, черга вантажівок до переходу з Україною в Дорогуську становить близько 17 км і сягає села Сребжище. "Це близько 600 транспортних засобів. Прикордонні служби заявляють, що орієнтовний час очікування становить 170 годин", – повідомила поліціянтка.

Близько 800 вантажівок стоять у 200-годинній черзі на перетин кордону з Україною у Гребенному. "Черга простягається до села Хоменциська-Малі в Замойському повіті та має довжину близько 65 км з буферними зонами через села", – повідомила молодша аспірантка Малгожата Павловська з Окружного управління поліції в Томашуві Любельському. 

Фото – черга вантажівок перед прикордонним переходом у Гребенному / PAP/Wojtek Jargiło

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: