Асоціації кореспондентів Білого Дому: в США криза довіри до партійних медіа

НОВИНИ 01.05.2025 Коментарі 0 24

Старший директор з питань боротьби із тероризмом у Білому Домі Себастьян Горка 28 квітня 2025 року виступив із різкою критикою на адресу демократично-корпоративних медіа, заявивши, що вони існують всередині ідеологічної партійної бульбашки, не маючи жодного уявлення про реальне життя більшості американців.

Критика Себастьяна Горки на адресу корпоративних ЗМІ відбулась на телеканалі Newsmax, улюбленому інформаційному ресурсі Дональда Трампа, у найбільш рейтинговій програмі «Rob Schmitt Tonight» (Роб Сміт сьогодні ввечері). Себастьян Горка висловив свої претензії  у контексті обговорення традиційної щорічної вечері Асоціації кореспондентів Білого Дому, яка була організована у Вашингтоні 26 квітня – у день народження Меланії Трамп.

Цьогорічний захід Асоціації медійників відбувся без традиційного виступу голлівудських коміків і без участі президента Дональда Трампа, його адміністрації та навіть його прессекретаря.  Із огляду на демонстративну відсутність президентської команди і традиційної розважальної програми  акцент зустрічі Асоціації було зроблено на самовихвалянні журналістського пулу Білого Дому один перед одним та активного обговорення Першої поправки до Конституції США у роботі американських медіа.

Себастьян Горка наголосив: «Їхнє его має сенс, якщо взяти до уваги, що вони (медійники) живуть в обмеженій інформаційній бульбашці. Вони не мають уявлення про те, чим живуть і чого прагнуть консервативні американці. Ось чому демократично-корпоративні медіа ми справедливо називаємо індустріальним конвеєром фейкових новин».

Традиційно вечеря кореспондентів Білого Дому раніше була подією, яка поєднувала політику, журналістику та легкий гумор. Проте з моменту приходу Дональда Трампа формат цієї події радикально змінився. Ця трансформація відображає глибокий розкол у відносинах між адміністрацією Дональда Трампа і медіа, які обслуговують демократів. Розкол започаткував зарозумілий Барак Обама, який у 2015 році публічно в'їдливо висміював президентські амбіції Дональда Трампа.  Від того часу Трамп двічі став президентом, а його команда послідовно називає медійну обслуговуючу структуру демократів «фейковими новинами» і акцентує увагу суспільства на їхній партійній ангажованості.

На тлі стрімко зростаючої кризи довіри американського суспільства до так званих демократів та їхніх медіа, деякі представники корпоративного мейнстриму почали публічно визнавати очевидне, тобто  приховування правди та поширення брехні. Зокрема, що приховування  когнітивного стану колишнього президента Джо Байдена ще до початку його президентства організували демократичні партійні бонзи і найбільші медіа-структури.

Під час вечері Асоціації кореспондентів Білого Дому Алекс Томпсон,  журналіст лівацького видання Axios, який здобув нагороду за «відмінність» у репортажах, несподівано виступив зі зізнанням. Він зазначив: «Когнітивний занепад президента Байдена і приховування  цього стану його оточенням  − це є нагадуванням про те, що кожен Білий Дім, незалежно від партійної приналежності, здатний до обману. Будучи «репрезентаторами» правди, ми також зобов'язані говорити правду і про себе. Ми, включно зі мною, не розповіли багато чого з цієї історії (когнітивний стан Байдена). І люди тепер менше нам довіряють. Ми несемо частину відповідальності за такий низький рівень довіри до демократичних медіа. Я це кажу, тому що визнання помилок зміцнює довіру, а їх заперечення ще сильніше цю довіру руйнує».

Алекс Томпсон визнав, що саме журналісти − включно з ним самим − допомагали спотворювати реальний стан справ. Це зізнання стало особливо показовим на тлі того, як адміністрація Дональда Трампа раніше послідовно вказувала на розумову деградацію Джо Байдена та упередженість корпоративної демократичної преси до його критиків.

Теперішній президент США неодноразово називав вечерю Асоціації кореспондентів Білого Дому «збіговиськом фанатиків, які ненавидять Трампа».  А в цьому зв'язку  зізнання Алекса Томпсона тільки зміцнює позицію Дональда Трампа  в очах республіканського електорату.

Публічне визнання Алекса Томпсона, нехай і запізніле, лише підкреслює глибину кризи довіри до партійних ЗМІ. Ба більше, це визнання відкриває вікно можливостей для адміністрації Трампа і республіканців. Спираючись на факти приховування і маніпуляцій із боку демократів, республіканці можуть ще активніше розвивати в суспільстві  моральні аспекти чесності, прозорості та відновлення в США  реальної свободи правдивого слова.

Ярослав Левків.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ maj0r_news
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися