За тиждень поляки відновлять прикордонний контроль з Німеччиною і Литвою
Прикордонний контроль буде відновлено на кордоні Польщі з Німеччиною та Литвою. Про це оголосив голова уряду Дональд Туск. Контроль відновлять тимчасово, починаючи з понеділка, 7 липня.
Це пов'язано з сигналами, які з'являються вже кілька днів, про перевезення мігрантів з Німеччини до Польщі, повідомляє портал RMF24.
Праві опозиційні партії звинуватили уряд Туска у прийнятті великої кількості нелегальних мігрантів, яких повернула Німеччина. Уряд стверджує, що прийняв лише невелику кількість мігрантів.
Тепер уряд має намір направити на кордони додаткових прикордонників, поліцейських та солдатів. Це запропонував глава дипломатії Радослав Сікорський ще до засідання уряду. «Кордон має бути під контролем, але під контролем уповноважених на це служб: прикордонної охорони, поліції, а за потреби, можливо, й військової жандармерії, але точно не ополчення пана Бенкевича», – сказав він.
Таким чином очільник МЗС Польщі посилався на дії націоналістичного активіста Роберта Бенкевича, який у соціальних мережах вихвалявся «арештами громадян» на кордоні з Німеччиною.
Ці інциденти відомі польському уряду. Міністр внутрішніх справ Томаш Семоняк звернувся до всіх, хто хоче захищати польські кордони, з проханням вступити до лав прикордонної служби. Він наголосив, що очолюване ним міністерство не співпрацює із самопроголошеними громадянськими патрулями, члени яких намагаються «створити безлад на кордоні».
У свою чергу, прем'єр-міністр Дональд Туск заявив, що інциденти на кордоні детально розслідуються. Він наголосив, що ці інциденти необхідно відокремлювати від «дій, які нібито мають показати, що Польщу затоплюють нелегальні мігранти із Заходу, бо це не відповідає дійсності».
Туск також оголосив про кроки, спрямовані на те, щоб люди, які незаконно перетинають кордон з Литви, не потрапляли до Польщі. Контроль також буде відновлено на зеленому кордоні в лісах та на дорогах поблизу кордону, де є контрольно-пропускні пункти.
У Вільнюсі не надто зраділи нововведенням Варшави. Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будрис висловив сподівання, що вжиті заходи не порушать інтересів литовців у вільному пересуванні людей та «сприятимуть досягненню мети ефективного та рішучого захисту зовнішніх кордонів Європейського Союзу та НАТО».
Литовська влада також оголошує про аналіз фактичної кількості нелегальних мігрантів, затриманих у Литві та Польщі. Переговори з цього питання також будуть проведені з латвійською владою.
У соціальних мережах Міністерства закордонних справ Литви з'явився пост із картиною Матейка та текстом «456 років тому Люблінська унія створила Річ Посполиту. Її спадщина єдності, партнерства та співпраці через кордони пропонує перспективу у формуванні майбутнього ЄС».
Берлін зі свого боку запровадив контроль на німецько-польському кордоні, щоб зупинити нелегальну міграцію, ще у жовтні 2023 року. Згідно з Шенгенською угодою, прикордонний контроль дійсно може бути тимчасово відновлений.
Канцлер Фрідріх Мерц заявив сьогодні, що Німеччина хоче зберегти Шенгенську зону, але вона може функціонувати лише за умови, що нею не зловживатимуть злочинці, які перевозять мігрантів контрабандою.
Як зазначають польські медіа, прем'єр Дональд Туск довго не хотів ухвалювати рішення про запровадження відповідного контролю на кордоні. «Зміна тактики на цьому кордоні викликала напруженість і відчуття асиметрії. Обґрунтовано. Я попереджав німецьку сторону ще в березні, кілька разів розмовляв з новим канцлером Німеччини», – заявив Туск після засідання уряду. Він додав, що Німеччина, ймовірно, планує продовжити контроль на своїх кордонах. Що дещо суперечить суті Шенгенського кодексу та європейського права, зазначив прем’єр.
Польські медіа нагадують, що до 2007 року на німецько-польському кордоні працювало 30 автомобільних прикордонних переходів, 5 річкових та 8 залізничних. Їх ліквідували після приєднання Польщі до Шенгенської зони. А зараз спробують відновити?
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар