Вашингтон-Будапешт. Чи можливе закінчення війни?
Заява Трампа після переговорів з Зеленським показує, що його ціль – зупинка війни по лінії фронту. Головне питання, що на це скаже путін
1. Російські ЗМІ наразі повністю проігнорували заяву Трампа про лінію фронту. Така одностайність можлива лише з прямої вказівки кремля. кремль в таких випадках має три тактики: дає своє трактування; дозволяє ЗМІ потопити неприємну йому історію в вільній генерації ідей і домислів ЗМІ, а потім вибирає три-чотири ідеї, які зайшли найбільше, щоб кожен сам собі щось додумував або ж просто включає режим тиші. Станом на зараз (через 12 годин після заяви Трампа) маємо режим тиші.
2. З чим повʼязаний цей режим тиші, поки відповісти складно. Це може означати і підготовку до погодження на цю формулу і, одночасно, підготовку до того, щоб в Будапешті сказати «ні».
3. Розмова Трампа з Зеленським, схоже, була таким собі ультиматумом з наступними ввідними: я (Трамп) добиваюся зупинки вогню по лінії фронту і погоджуюся на інші побажання путіна (допущення російських партій до виборів, РПЦ, російська мова, відкликання судових позовів і (часткове) зняття санкцій). Поки неясно які вимоги поставить росія щодо скорочення ракетної програми і взагалі нашої армії та ВПК. Ну а далі, якщо є домовленість, то протягом 45 днів відбудуться президентські вибори (можливо, разом з виборами до ВР).
4. У цьому контексті навіть теоретично не було шансів на те, щоб обговорювати «Томагавки» і енергетику. І я повторю те, що казав раніше: на цьому етапі «Томагавки» – це гібридна історія, а не воєнна. путіна лякали: не підеш на угоду, знищимо нафтоперевалку.
5. Ще одне питання, яке поки винесене за дужки – ліцензія на видобуток рідкоземів на півночі росії для американських компаній. Трамп після розмови з путіним заявив, що чекає на економічні проєкти, які стартуватимуть після мирної угоди. Це також буде частиною будапештської угоди (якщо угода буде). І тут у уутіна надскладна ситуація, бо проти цього точно виступатиме Китай.
6. Трамп хоче увійти в переговори з Китаєм «миротворцем» для того, щоб не допустити єдиного фронту Китай-рф. Але навіть якщо угоди не буде, росія все одно залишатиметься в позиції, коли треба балансувати між Пекіном та Вашингтоном, а не лягти повністю під Пекін. Чому? Нагадую про «Томагавки», які легко знову «витягнути» з-під столу.
7. Якщо переговори проваляться, Трамп не зможе відійти від українського питання. Логіка виборів в США змусить його бути на нашій стороні, як мінімум у продажу зброї. Тому цю страшилку варто відразу відкинути. Хоч її і будуть просувати росіяни та корисні ідіоти.
Вадим Денисенко, журналіст і комунікаційник, сторінка у FB
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар