ліліпутін вже торгує українськими копалинами з окупованих територій
Російський диктатор заявив, що рф готова працювати з іноземними партнерами у сфері розроблення і видобутку рідкісноземельних металів, зокрема на окупованих територіях України. У понеділок, 24 лютого ліліпутін скликав нараду щодо розвитку галузі рідкісноземельних металів на московії і заявив, що розглядає можливість співпраці, зокрема, із США.
На ці новини відреагували українські оглядачі та аналітики. ЗІФ публікує кілька найбільш цікавих дописів на цю тему.
Історик Андрій Плахонін у дописі на своїй сторінці у FB звертає увагу на те, що ліліпутін фактично пропонує Трампу хабаря у вигляді українських рідкісноземельних металів
«На екстреній нараді щодо розвитку галузі рідкісноземельних металів путін заявив, що можлива угода США та України щодо ресурсів росію «не стосується». Після чого ненароком додав, що українські ресурси рідкісноземельних металів ще вимагають оцінки, тоді як у росії на порядок більше рідкісноземельних металів, ніж в України, і вона готова запропонувати їх зацікавленим партнерам, у тому числі в «нових регіонах». Буквально: «Донбас і «новоросія» можуть стати територією співробітництва росією та США з рідкісноземельних металів».
Додам, що про запропонований путіним за визнання анексії хабар українськими рідкісноземельними металами на окупованих територіях на дві години раніше вже проговорився Трамп на спільному брифінгу з Макроном.
Ще раз, раптом хтось не зрозумів: путін пропонує Трампу в обмін на фактичне визнання анексії українських територій хабар у вигляді частки від вкраденого. Тільки не пральними машинами, а корисними копалинами. Власне путін і раніше пропонував розділити Україну її сусідам – Польщі, Угорщині, Румунії. Тоді Польща та Румунія відмовилися. Натомість тепер зацікавилися США. Не новий Мюнхен – Чемберлен і Даладье частку від Чехословаччини не отримали. путін запропонував Трампу новий «Молотов-Ріббентроп».
Пізніше Плахонін додав ще один допис, у якому дещо розширив тему.
«Отже, путін запропонував Трампу:
1. Вкрадені в України родовища рідкісноземельних металів на окупованих територіях;
2. Виробництво алюмінію в Красноярському краї (путін озвучив цифру 15 мільярдів очікуваних їм від американців інвестицій);
3. Ще якісь поки що неназвані проєкти.
І Трамп на це відреагував заявою, що «спільні економічні проекти США з росією відповідають інтересам довгострокового миру». Мовляв, це не хабар, не мародерство, а велика спільна жертва справі миру. Мовляв, наявність спільних економічних проєктів із США надійніше за гарантії безпеки вбереже від нових авантюр путіна.
Ось тільки спільні проекти США та інших країн Заходу з росією були. І в незрівнянно більших масштабах. Що не вберегло ні від вторгнення до Грузії 2008 року, ні від двох вторгнень до України – у 2014 та 2022 роках.
Наївно було вважати, що Трамп про це не знає. Це радники Байдена могли ще жити помилками та ілюзіями. Трампу та його оточенню просто все одно».
Після зустрічі в Саудівській Аравії щоразу чіткіше стає зрозуміло, що путін хоче запропонувати Трампу створити RosUkrEnergo навпаки. Таку гіпотезу висуває у своєму дописі на FB журналіст і комунікаційник Вадим Денисенко.
«1. Виглядає так, що ідея путіна така: американці входять в російській видобувний бізнес, створюється якась прокладка по типу RosUkrEnergo, яке виходить на європейський ринок.
2. Власне праві популісти потрібні Трампу, крім всього іншого, для лобіювання цього проекту, бо та ж сама ХДС веде серйозну дискусію про те, що політика Меркель призвела до кризи в німецькій економіці.
3. Росіянам потрібно почати цей процес, бо це початок зняття санкцій, які вже ставлять під загрозу технологічний розвиток економіки рф не в далекому майбутньому, а вже зараз.
4. Тут варто звернути увагу, що кремль доклав дуже багато зусиль для того, щоб довести Заходу, що він може воювати безкінечно. А зараз вже зʼявилися певні дослідження і їх буде ще більше про те, що технологічна деградація росії не грозить, адже по сірому імпорту в росії іде все, що їм потрібно.
Так от – це лише частково правда, і росіянська економіка стоїть на грані технологічної деградації, що б там хто не писав. Але головне інше, цими дослідженнями росіяни добиваються того, що в головах західних політиків має бути одна думка: воюй не воюй, росії це не шкодить. І це те, на чому вже спекулюють праві популісти.
5. Повертаючись до RosUkrEnergo-2, виглядає так, що США або не сказали ні «так» ні «ні» і путін вирішив зробити ще більш спокусливу пропозицію. Або ж американці зажадали більшого і росіяни вирішили погодитися й на це. І тут симптоматично, що росіяни вже заявили, що готові також відмовитися від розрахунків за енергоносії в рублях і готові розраховуватися в доларах.
6. Тут варто окремо звернути увагу на те, що доля цієї угоди залежить від Брюсселя (ряду столиць ЄС). Ми можемо з великою долею імовірності допустити, що з певними обмеженнями ця угода буде погоджена ЄС.
7. Для нас це не лише поганий сигнал. Це також відкриває можливість торгу. Повторю те, що говорю багато місяців підряд: наша ціль на цих переговорах не показати дулю Трампу, а добитися виконання наших вимог. Ще раз їх повторю:
- Ми маємо бути в безпековому периметрі ЄС (і ЄС до цього готовий);
- Ми не можемо погодитися нейтральний статус (мова не про НАТО, в яке нас ніхто не бере, а про інші можливі воєнно-політичні союзи;
- Ми не можемо погодитися на різке зменшення максимальної чисельності ЗСУ;
- Ми не можемо погодитися на скорочення нашого ВПК;
- Ми повинні мати підписаний план на 5-7 років про постачання нам певної номенклатури озброєння;
- Ми не визнаємо анексовані території російськими».
Ще далі пішов у своїх міркуваннях з цього приводу військовий оглядач Іґаль Левін.
«Виглядає як багатоходівка, але просто зафіксую. Американці спочатку, відігруючи одних, руками українців утилізували 70–80% всього російського озброєння, довівши загальні втрати росії до понад 700 000 (вже наближається до мільйона), тобто знекровили рф. А тепер, відігруючи вже інших, приходять за її ресурсами, коли рф поранена, а США і Китай думають, як з неї видоїти прибуток. І американці хочуть встигнути першими. Причому ідею продати рашку піндосам запропонував сам путін. Я ох*їю, якщо це реально був план».
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар