Звернення до Президента України від експертів Форуму Острозьких із проханням призначити спеціального представника

АНАЛІТИКА 23.11.2023 Коментарі 0

Президента України Володимира Зеленського просять призначити від України на рівні міністерства закордонних справ спеціального представника з питань відносин із білоруськими демократичними силами. Текст звернення підготували учасники ІІ-го Форуму Острозьких, які напередодні цього заходу зібралися на неформальну експертну зустріч для обговорення важливих питань білорусько-українських стосунків. 

Одним із ключових питань було донесення об'єктивної інформації до білоруського суспільства, яке перебуває в умовах жорсткого інформаційного контролю і впливу режимів путіна та лукашенка. . 

На думку білоруських та українських експертів, апелювати передовсім потрібно до білоруського народу. Адже російська машина пропаганди активно працює для погіршення українсько-білоруських відносин. Для виправлення ситуації експерти запропонували низку кроків щодо протидії пропаганді й інформуванню білорусів.

Попри те, що неформальна експертна зустріч відбулася поза рамками ІІ-го Форуму Острозьких, є всі передумови для подальшої співпраці у такому форматі, а висловлені її учасниками ідеї заплановано втілити у життя. 

Нагадаємо, ІІ Форум Острозьких відбувся у приміщенні Українського католицького університету 4-5 листопада цього року. 

Президенту України Володимирові Зеленському 

Шановний Пане Президенте!

Відносини Білорусі та Україні залишаються для нашої держави суттєвим викликом, що потребує ефективних відповідей. Вони мають носити комплексний характер, відповідати національним інтересам України та бути складником нашої політики добросусідства.

Європейський Союз у Міжнародний день солідарності з Білоруссю вкотре засудив репресії режиму Александра Лукашенка та погіршення ситуації із правами людини у країні. Міжнародний день солідарності з Білоруссю відзначається із 12 листопада 2020 року в пам'ять про 31-річного Рамана Бандаренка, якого жорстоко побили силовики безпеки режиму, що призвело до його трагічної смерті. 

"Європейський Союз підтримує зусилля білоруського демократичного руху та високо оцінює мужність і стійкість білоруського народу, який продовжує відстоювати демократію і свої фундаментальні права і свободи, незважаючи на жорсткі утиски", - йдеться у заяві.

Україна є частиною великої європейської сім’ї, ми складаємо єдине ціле з ЄС у протистоянні з путінським рашизмом і лукашенківською тиранією, ми розділяємо одні цінності і спільно висловлюємо підтримку білоруському народу у його боротьбі за визволення від путінсько-лукашистської окупації та репресивного антинародного режиму.

Низка країн Європейського Союзу (Литва, Швеція, Польща, Франція, Эстонія) призначили своїх спеціальних представників з питань відносин із білоруськими демократичними силами. На початку цього року Сполучені Штати оголошували, що також планують призначити спеціального представника з питань Білорусі, який взаємодіятиме з білоруською опозицією. Очікується, що офіційне оголошення про такого представника відбудеться у грудні цього року під час проведення Стратегічного діалогу. Окрім того, у Брюсселі цього літа розпочала роботу консультативна група Європейського Союзу та білоруських демократичних сил і громадянського суспільства, покликана налагодити діалог між сторонами. У грудні цього року у Вашингтоні пройде перша зустріч Стратегічного діалогу США–Білорусь за участі представників політичних структур і демократичного суспільства Білорусі.

Учасники Експертного Клубу з питань інформації та медіа діючого в Україні Форуму Острозьких висловлюють свою повагу до Пана Президента і пропонують розглянути можливість призначення від України спеціального представника з питань відносин із білоруськими демократичними силами, що підтвердить незворотність державного курсу на євроатлантичну інтеграцію та висловить  підтримку білоруському народу.

З повагою:

Дмитро Громаков, соціолог, експерт з комунікацій  ГО "Міжнародний центр протидії російській агресії";

Юрій Кміть, голова ГО "Західний Інформаційний Фронт", співзасновник Білоруського Інформаційного Центру у Львові;

Євген Магда, к-т наук, директор ГО "Інститут Світової Політики", голова наглядової ради ГО "Західний Інформаційний Фронт";

Максим Плешко, к-т наук, керівник Центру Білоруських Комунікацій;

Ярослав Чорногор, к-т наук, директор Програми російських і білоруських студій ГО "Рада зовнішньої політики «Українська Призма";

Анатолій Лєбедько, радник Світлани Тихановської, директор Центру "Європейський Діалог";

Юрась Губарєвіч, представник Координаційної Ради білоруської демократичної опозиції;

Геннадій Манько, керівник Місії демократичної Білорусі в Україні;

Аліна Рудіна, керівниця Білоруського Інформаційного Центру у Львові;    

Зміцєр Шчигєльський, представник Полку імені Кастуся Калиновського у складі ЗСУ.

14 листопада 2023 року 

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: