За рівнем корупції Чехія провалилась одразу на 5 позицій: причини

НОВИНИ 11.02.2025 Коментарі 0

Чехія втратила одразу п'ять позицій і провалилась нижче за ревінь середнього показника ЄС в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index, CPI) міжнародної організації Transparency International за результатами 2024 року. Головна причина регресу, на думку експертів, полягає у недостатності антикорупційних інструментів. 

Серед 180 країн світу Чехія цього разу змогла набрати лише 56 балів із 100 можливих, - повідомило Радіо Прага. 

У Євросоюзі Чеську Республіку, уряд якої, на думку Transparency International, не має достатньо ефективної стратегії боротьби з корупцією і відсуває необхідні системні реформи, обігнали, наприклад, Словенія, Португалія та Литва. Втім, деякі сусіди Чехії також погіршили свої позиції, найзначніше Словаччина.

Transparency International також свідчить про низьку політичну інтегрованість. Як приклад наводяться численні та гучні обіцянки впровадити антикорупційні заходи, що, однак, реальним пріоритетом політиків, як показує час, не є.

«Уряд чеського прем'єра Петра Фіали не може похвалитися будь-яким значним успіхом на терені боротьби з корупцією. Розробка антикорупційних заходів часто затягується чи ускладнюється безпосередньо членами партій правлячої коаліції. До того ж, уряд не забезпечує необхідний для впровадження нових законів потенціал», - підкреслює програмний директор Transparency International Ондржей Копечний.

«У Чехії ми регулярно спостерігаємо ситуацію, коли кабінет прем'єр-міністра Петра Фіали приймає антикорупційні законодавчі статті лише тоді, коли йому вже загрожують санкції за недотримання зобов'язань, прийнятих у зв'язку із членством країни в ЄС або ж після натиску з боку антикорупційної групи Ради Європи GRECO, - додає Давид Котора. – Ще одним мотивом для політиків є кошти, які можна отримати з європейського бюджету».

Як тільки ці два аспекти відсутні, депутати правлячої коаліції роблять все можливе, щоб або перетворити законодавство на абсолютно непрацездатний скелет, або, що ще гірше, щоби поправки, які висуваються в Палаті депутатів, лягли під сукно».

Індекс сприйняття корупції ґрунтується на опитуваннях експертів, які оцінюють, зокрема, ступінь ефективності антикорупційних заходів, рівень поширеності корупції у державних структурах та сфері бізнесу.

На основі отриманих даних у своєму Індексі Transparency International ранжує країни за шкалою від 1 до 100, де 100 балів присвоюють країнам, де корупція практично відсутня, а 0 балів – країнам з високим рівнем корупції.

Додамо, що у рейтингу сприйняття корупції від Transparency International за 2024 рік Україна перебуває на 105-му місці.

Фото – Радіо Прага

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025 ZahidFront, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-05228. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: