Втрата територій чи заморожування конфлікту не прийнятні – мирний план Китаю на паузі

НОВИНИ 18.05.2023 Коментарі 0

16-17 травня спеціальний представник уряду Китайської Народної Республіки Лі Хуей відвідав Україну з візитом. Поїздка відбулася на виконання домовленостей, досягнутих під час телефонної розмови Президента Володимира Зеленського та Голови Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіна 26 квітня. 

Про це повідомили в МЗС України.

Зокрема, Лі Хуей зустрівся з президентом Володимиром Зеленським і заявив йому, що панацеї від "кризи" не існує, а припинення війни вимагатиме "створення умов для припинення вогню і мирних переговорів". Про це пише УП з посиланням на  МЗС Китаю та Bloomberg.

МЗС Китаю: "Панацеї для розв'язання кризи не існує, але всім сторонам необхідно починати зі себе, будувати взаємну довіру і створювати умови для припинення війни та переговорів".

Згідно з повідомленням, опублікованим у четвер міністерством закордонних справ Китаю, Лі під час візиту провів окремі зустрічі з главою ОП Андрієм Єрмаком та очільниками міністерств інфраструктури, енергетики, оборони й інших профільних відомств.

За його словами, Китай допоможе Україні "в межах своїх можливостей".

Під час візиту також відбулася зустріч спецпредставника уряду КНР Лі Хуея з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою. 

Під час зустрічі сторони обговорили актуальні питання взаємодії України та Китаю як на двосторонньому рівні, так і в рамках міжнародних організацій, а також шляхи припинення російської агресії. 

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба детально поінформував спецпредставника уряду КНР щодо принципів відновлення стійкого і справедливого миру на основі поваги до суверенітету та територіальної цілісності України. Він наголосив, що Україна не сприймає жодних пропозицій, які би передбачали втрату її територій або заморожування конфлікту.

Міністр відзначив важливість участі Китаю в реалізації Формули миру Президента України, Чорноморської зернової ініціативи, гарантуванні ядерної безпеки та інших важливих міжнародних зусиллях.

Сторони окремо обговорили довгострокову перспективу розвитку двосторонніх відносин між Україною та Китаєм і домовилися нарощувати діалог з ключових питань двостороннього та міжнародного порядку денного.

Нагадаємо, що 26 квітня Президент України Володимир Зеленський мав телефонну ролзмову із главою КНР Сі Цзіньпіном. Це була перша така розмова після повномаштабного вторгнення Росії в Україну.

Фото – Лі Хуей / ТАСС

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: