Висока вартість електроенергії вбиває промисловість України
На черговому засіданні Комітету Федерації роботодавців України (ФРУ) з питань енергетики підприємці порушили критично важливу тему — стрімке зростання вартості електроенергії. Учасники наголосили: нинішні ціни стають непосильними для промисловості й загрожують конкурентоздатності української продукції як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.
Про це йдеться у повідомленні Федерації роботодавців України
Гендиректор ФРУ Руслан Іллічов підкреслив, що ситуація з тарифами має системний характер і несе ризики для економічної стійкості країни. Серед головних факторів зростання вартості електроенергії названо:
монополізацію та цінову поведінку виробників електроенергії;
обмежений імпорт;
перекладання компенсації «зелених» тарифів (ВДЕ) на промислових споживачів;
ініціативу НКРЕКП підвищити вечірній прайс-кеп до 15 000 грн/МВт·год.
ФРУ також заявила про незмінність своєї позиції: компенсація виробникам за ВДЕ повинна здійснюватися не за рахунок бізнесу, а з державного бюджету. Попри запевнення НКРЕКП щодо прозорості формул розрахунку, витрати на ВДЕ продовжують перекладати на плечі промисловості (близько 48% тарифу на передачу електроенергії — це ПСО для «зеленої» генерації).
Учасники засідання наголосили: в умовах високих тарифів бізнес втрачає конкурентоспроможність, особливо експортери з довгостроковими контрактами.
Ольга Кулик, директорка Департаменту екології, енергетики та зеленої економіки ФРУ, представила аналітику та закликала враховувати енергетичний перехід у формуванні тарифної політики.
Також було обговорено необхідність підтримки малої генерації на підприємствах як одного з шляхів до енергетичної стійкості.
Федерація роботодавців України готує офіційне звернення до Уряду та НКРЕКП з чіткою ідентифікацією причин подорожчання електроенергії та пропозиціями щодо реформ.
Фото - Руслан Іллічов, гендиректор Федерації роботодавців України (праворуч) / ФРУ
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар