Вимагаємо у Росії повернути українських дітей, - заява 23 посольств в Києві

НОВИНИ 01.06.2023 Коментарі 0

У четвер, 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, посольства 23 країн, що працюють у Києві, підписали заяву із закликом до Росії негайно повернути викрадених українських дітей в Україну.

„Вимагаємо у Росії повернути 🇺🇦 українських дітей” - Заява посольств в Києві у День захисту дітей:

Сьогодні, у Міжнародний день захисту дітей, який відзначають в Україні та багатьох інших країнах, ми, посольства, які підписалися під цією заявою, закликаємо Російську Федерацію повернути українських дітей до України. Ми приголомшені масштабною незаконною примусовою депортацією та переселенням українських дітей до Росії або на контрольовану Росією територію Україні, та у зв’язку з цим звертаємо увагу на ордери на арешт, видані Міжнародним кримінальним судом.

Українська влада ідентифікувала понад 19 тисяч дітей, незаконно депортованих або іншим чином розлучених зі своїми батьками чи опікунами. Кількість депортованих дітей продовжує зростати через останні переселення цивільного населення із Запорізької області. Росія викрадає дітей із їхніх шкіл, їхніх домівок, зокрема тих, хто живе в установах інтернатного типу. Також діти були розлучені зі своїми родинами під час так званого російського процесу “фільтрації”. Дуже мало дітей повернулося. Травма розлучення з близькими вплине на дітей та їхні родини на все життя.

У той час, як Російська Федерація стверджує, що це “евакуації”, Слідча комісія ООН дійшла висновку, що жоден із розглянутих випадків не був виправданий міркуваннями безпеки чи захисту здоров’я, а також не відповідав вимогам міжнародного гуманітарного права. Перешкоди, які Росія створює, щоб не дозволити українським дітям возз’єднатися зі своїми сім’ями, підривають версію Росії. Прямі родичі або законні опікуни повинні здійснити небезпечну та дорогу подорож, щоб забрати своїх дітей. Під час цієї подорожі вони, а також ті, хто їм допомагає, стикаються з високим ризиком арешту та допиту. У деяких випадках батьки приїжджають до Росії лише для того, щоб дізнатися, що Росія заховала їхню дитину в прийомній сім’ї.

Незаконно депортовані діти стикаються з жорстокими виховними процесами, які створюються з метою систематичного знищення їхньої української ідентичності через програми “перевиховання” в рамках інтенсивних мілітаризованих практик вишколу. Українські діти стикаються з російською дезінформацією, в той час як їм відмовляють у доступі до альтернативних поглядів і навчання українською мовою. Їхнє нове середовище є лінгвістично і культурно цілком російським. Ця практика порушує низку прав дітей відповідно до міжнародного права із захисту прав людини та міжнародного гуманітарного права, зокрема, їхні права на сім’ю, на самоідентичність і освіту. Діти на українських територіях, тимчасово контрольованих Росією, також піддаються цьому вихованню, оскільки Російська Федерація нав’язує місцевим школам свою навчальну програму, в якій діти зустрічаються з російськими солдатами та вчаться користуватися зброєю. Батькам погрожують втратою опіки, якщо вони відмовляться зарахувати дітей до такої школи.

Ми нагадуємо РФ про її зобов’язання за міжнародним правом припинити незаконну агресивну війну та забезпечити захист життя всіх дітей. Ми закликаємо Росію забезпечити право дітей на збереження своєї культурної ідентичності, зупинити примусове переміщення дітей до РФ та припинити насильницьке перевиховання українських дітей і примус стати росіянами. Ми закликаємо РФ до співпраці з українською владою з повернення українських дітей туди, де їхній дім – до України.

Міжнародна спільнота підтримує Україну у захисті її майбутніх поколінь. Ми притягнемо РФ до відповідальності за її незаконні та варварські дії в Україні!

Посольство Республіки Польща в Україні

Посольство Великої Британії в Україні

Посольство Австралії в Україні

Посольство Австрії в Україні

Представництво Європейського Союзу в Україні

Посольство Королівства Нідерландів в Україні

Посольство Канади в Україні

Посольство Королівства Данія в Україні

Посольство Естонії в Україні

Посольство Греції в Україні

Посольство Латвії в Україні

Посольство Швейцарії в Україні

Посольство Чеської Республіки в Україні

Посольство Республіки Словенія в Україні

Посольство Фінляндії в Україні

Посольство Франції в Україні

Посольство Федеративної Республіки Німеччина в Києві

Посольство Італії в Україні

Посольство Нової Зеландії в Україні

Посольство Королівства Норвегія в Україні

Посольство Румунії в Україні

Посольство Іспанії в Україні

Посольство Швеції в Україні

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: