Вчинок кандидата Навроцького щодо України Туск назвав державною зрадою
Кандидат у президенти Кароль Навроцький підписав так звану декларацію, в якій ідеться, зокрема, про відмову від підтримки членства України в НАТО. Польський прем’єр Дональд Туск заявив, що вважає цей крок «державною зрадою».
«Якщо кандидат у президенти Польщі, який, фактично, лише для того, щоб догодити пану Менцену в одній трансляції, каже, що Польща ніколи не погодиться на вступ України до НАТО, то немає кращого терміну для визначення того, що він зробив, ніж "державна зрада"», –про це Туск заявив в ефірі телеканалу TVN24, передає Укрінформ.
Глава уряду додав, що це «один з найбільших скандалів цієї кампанії».
Польський прем’єр підкреслив, що членство України в НАТО є фундаментальним питанням з точки зору безпеки Польщі.
«Останньою справою, яку повинна робити Польща, – це виконання чи підтримка вимог путіна. А спротив проти України в НАТО був його першою вимогою. До певної міри, це і було причиною цієї війни», – підкреслив Туск.
За його словами, якщо так каже путін, то це – вимога росії, яка хоче підпорядкувати незалежну Україну. Натомість якщо так каже Трамп, то завданням Європи, і у першу чергу Польщі, є «переконування президента Трампа й американської адміністрації, щоб вони були проукраїнськими, оскільки Європа знає росію і на що вона здатна».
Туск нагадав, що питання підтримки інтеграції України із Заходом, зокрема членства в НАТО, було однією з небагатьох справ, в яких панував консенсус між ним і експрезидентом Лєхом Качинським. Він додав, що Качинський, від партії якого балотується сьогодні Навроцький, «загалом був популяризатором цієї ідеї».
На його думку, відмова від дотримання курсу Лєха Качинського може бути проблемою для Навроцького, коли про це довідаються виборці PiS.
Водночас Туск підкреслив, що Польща не направлятиме своїх військ в Україну, і «ніхто від Польщі цього не очікує». Він зазначив, що Варшава про це повідомила відразу, і це «не викликало жодних сумнівів» навіть у Президента Володимира Зеленського.
«Я казав: знаєте, скільки у нас тут завдань – ми захищаємо кордон з Росією, кордон з Білоруссю, і тут мають бути польські солдати. Ми організовуємо найбільший логістичний хаб і перекидання допомоги Україні – ось що ми робимо», – наголосив Туск.
У четвер, 23 травня Навроцький підписав декларацію Менцена з восьми пунктів. У ній, серед іншого, йдеться про те, що майбутній президент РП (якщо його буде обрано на цю посаду) не підтримає направлення миротворчих військ в Україну. Ще один пункт передбачає те, що президент не підпише закон про ратифікацію вступу України до НАТО.
Нагадаємо, що 1 червня у Польщі відбудеться другий тур президентських виборів.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар