ВРУ призначила Хмару міністром оборони: картонки не допомогли Федорову

НОВИНИ 19.08.2026

Верховна Рада України підтримала призначення Євгенія Хмари на посаду міністра оборони України. За відповідне рішення (№15523) проголосували 312 народних депутатів.

Нагадаємо, 14 липня цього року Верховна Рада звільнила прем’єр-міністра Юлію Свириденко, що означало відставку всього уряду. 16 липня ВРУ призначила Сергія Корецького новим прем’єр-міністром, а також затвердив новий склад уряду. Далі президент Володимир Зеленський доручив Євгенію Хмарі виконувати обов’язки міністра оборони. 17 липня уряд призначив його заступником міністра оборони — тимчасовим виконувачем обов’язків очільника відомства.

Головна технічна заковика цього призначення полягала в тому, що стаття 15 Закону «Про національну безпеку України» передбачає, що міністр оборони призначається з числа цивільних осіб. Натомість Євгеній  Хмара є військовим, звання - генерал-майор, був начальник Центру спеціальних операцій «А» в складі СБУ (25 серпня 2025 — 17 липня 2026), тимчасово виконував обов'язки Голови СБУ (5 січня 2026 — 16 липня 2026). Відтак, оглядачі наголошували, що у Хмари за плечима надто бездоганна репутація військового воєначальника, щоб від неї відмовлятись. Однак напередодні Євгеній Хмара пообіцяв, що до голосування в парламенті він вже буде цивільним.

Також напередодні джерела УП в Раді запевнили, що голоси за призначення Хмари зберуть навіть "із запасом". Раніше депутати готували звернення до президента з проханням повернути Михайла Федорова на посаду міністра оборони. Але його підписали лише три нардепи. 

Сам Хмара неодноразово був на засіданнях комітету Верховної Ради з питань національної безпеки в статусі виконувача обов'язків міністра. За даними УП, там його сприйняли позитивно: "Окремі члени комітету додають, що Міноборони за майже місяць керівництва Хмари стало більш відкритим у комунікаціях і в роботі з ними".

Секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки Роман Костенко розповів: "Хмара – бойовий офіцер, він себе показав як патріот і як достойна людина. Я не думаю, що хтось буде проти його призначення на посаду міністра оборони. Вважаю, що це хороше рішення".

Фото - Євгеній Хмара/ВРУ  

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ Новини України
Актуальні новини України - лаконічно та змістовно!
Підписатися