У трьох ВНЗ організували схеми для ухилянтів – правоохоронці
Три нових схеми ухилення від мобілізації чоловіків призивного віку ліквідували правоохоронці у трьох вищих навчальних закладах (ВНЗ). Серед затриманих – професор і доцентка українських закладів вищої освіти.
Служба безпеки України та Національна поліція викрили «нові схеми для ухилянтів» - за хабарі працівники ВНЗ допомагали військовозобов’язаним оформити відтермінування від призову на підставі підроблених документів про навчання або «погане» здоров’я, повідомляє пресслужба СБУ
На Полтавщині викрили професора приватного вишу. Чоловік сприяв зарахуванню потенційних призовників на бакалаврат, магістратуру й аспірантуру місцевого держуніверситету без вступних іспитів. Також за гроші він пропонував ухилянтам фіктивне «лікування» у психдиспансері для подальшого їх списання з військового обліку за станом здоров’я.
У цьому йому сприяли знайомі посадовці в освітній і медичній сферах.
У Закарпатській області затримали доцентку кафедри історії місцевого університету під час отримання хабаря за незаконне оформлення на навчання до ВНЗ «абітурієнтів» призовного віку. Історикиня особисто «супроводжувала» своїх клієнтів під час формального складання вступних іспитів. Після чого приносила довідки «студентів» до місцевого ТЦК, де їм оформлювали відстрочки.
На Харківщині підозру отримали місцевий підприємець і двоє його спільників. Вони за подібною «схемою» відтерміновували мобілізацію для військовозобов’язаних. Спочатку компанія «влаштовувала» ухилянтів до місцевого коледжу, де вони насправді не навчалися, але разом із тим подавали фіктивні довідки про освіту до ТЦК.
Фігурантам повідомили про підозру (відповідно до вчинених злочинів) за декількома статтями Кримінального кодексу України:
▪️ ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період, вчинене за попередньою змовою групою осіб);
▪️ ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою);
▪️ ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом).
Усім загрожує до 10 років ув’язнення із конфіскацією майна.
Варто додати, що через ВНЗ десятки тисяч ухилянтів спробували уникнути мобілізації. Так, на початку серпня цього року міністр освіти та науки України Оксен Лісовий заявив, що через збільшення кількості чоловіків у віці понад 25 років приблизно на 200 тисяч зросла кількість чоловіків, які вступали у заклади вищої освіти для фіктивного навчання, писало видання УНН.
Тому викриті факти у трьох згаданих вище навчальних закладах – навіть не вершина айсбергу. За деякими даними, вартість вступу – залежно від ВНЗ, коливалася від 3-ох до 6 тисяч доларів США.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар