У Польщі знову антиукраїнська тема: хочуть обмежити виплати на дітей з України
У Польщі представники українофобської антисемітської партії «Конфедерація» намагаються обмежити коло українських мігрантів, яким будуть доступні виплати 800+. Зокрема, учора, 23 січня, в Сеймі відбулася дискусія щодо соціальних виплат українцям.
Так, лідер «Конфедерації» Славомір Менцен заявив, що допомога східним сусідам Польщі має сенс лише тоді, коли вона служить їхній перемозі у боротьбі з Росією. На його думку, будь-яка інша форма підтримки не є в інтересах польської держави, - повідомило Польське радіо.
«Скільки ми будемо платити за лікування українців у Польщі тоді, як немає коштів на лікування поляків? Скільки платитимемо допомоги українцям, які не працюють? Скільки платитимемо 800+ людям, які не платять податків у Польщі, живуть на нашій території із соціальних виплат?» — з такими питаннями Славомір Менцен звернувся до предстаників польського уряду.
У відповідь заступник міністра внутрішніх справ та адміністрації Польщі Мацей Дущик заявив, що минулого року чинний уряд посилив систему, поставивши отримання допомоги 800 плюс для українських дітей у залежність від виконання шкільного обов’язку в Польщі.
Він також зазначив, що 70% українських біженців є економічно активними і таким чином сприяють розвиткові польської економіки.
«Дослідження, які показують, скільки з їхньої праці надходить до польського ВВП, показують, що він становить від 0,8 аж до 1,4% ВВП. Це також дуже істотно впливає на так зване явище розблокування місця праці. Бо якби мігранти не могли заопікуватися дітьми чи старшими людьми в Польщі, родичами поляків, то ті поляки не могли б піти на роботу», — сказав Дущик.
Заступник міністра сім’ї Себастьян Гаєвський сказав, що ZUS (Управління соціального страхування) перевіряє право на цю допомогу. За його словами, неправда, що за дітей, які проживають за межами Польщі, виплачується 800 плюс. Це була відповідь на закид, який озвучив Славомір Менцен.
«Управління соціального страхування зобов'язане постійно перевіряти допомогу 800 плюс, в результаті чого може відмовити у наданні такої допомоги. І ці механізми застосовуються, бо, наприклад, в цей період ЗУС відмовив у наданні допомоги на 19 000 дітей, щодо яких мали право отримувати допомогу громадяни України, які прибули до Польщі через збройний конфлікт в Україні», — заявив він.
Згідно з інформацією, представленою урядом в Сеймі 23 січня, у Польщі проживає 1,5 мільйона українців, з них понад 950 тисяч підпадають під Закон про допомогу українським громадянам.
Додамо, що за інформацією сайту uapl.info, з 1 лютого 2025 року в Польщі розпочинається подання заявок на отримання виплат в рамках програми "Родина 800 плюс". Однак, щомісячна допомога на дитину, яка більше відома як 800+ в Польщі, у 2025 році буде доступна не всім українцям. Зокрема, тепер відповідно до польського законодавства , якщо дитина не буде зареєстрована у польській системі освітньої інформації (System Informacji Oswiatowej), то українські мігранти втрать право на виплату 800 плюс. Відтак, з 1 вересня 2025 року Управління соціального страхування (ZUS) перед нарахування виплат буде перевіряти наявність даних про дитину шкільного віку у системі освітньої інформації (SIO) Польщі.
Водночас uapl.info повідомило: "У січні 2025 року представники правлячої та опозиційної партії задекларували наміри обмежити коло українських мігрантів, яким будуть доступні виплати 800 плюс в Польщі. Понад те, опозиційні сили в Польщі 20 січня 2025 року навіть подали у Сейм РП законопроєкт, щодо внесення змін до спеціального Закону про допомогу вимушеним мігрантам з України.
Попри різність політичних поглядів обидві найбільші польські політичні сили фактично пропонують залишити право на отримання виплат 800+ в Польщі у 2025 році лише тим українським мігрантам, які: проживають на території Республіки Польщі разом із дитиною; офіційно працюють або здійснюють підприємницьку діяльність в Польщі; сплачують податки та інші внески до польського бюджету.
Також видання наголошує: "...українцям слід врахувати, що зазначені заяви у Польщі лунають на фоні активного протистояння обох політичних сил у президентських перегонах. Понад те, значна частина українців із дітьми шкільного віку в Польщі працевлаштовані та підтримують польську економіку. У той час як переважна більшість дітей шкільного віку відвідують польські школи.
Станом на кінець листопада 2024 року в Польщі внески до ZUS сплачувало майже 800 тисяч українців. При цьому дані ZUS не враховують українців, які працюють в Польщі на підставі договору підряду (umowę o dzieło). Оскільки з таких видів цивільноправових договорів не сплачуються соціальні внески".
Фото - Славомір Менцен/Польське радіо
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар