У Німеччині – урядова криза: від Шольца вимагають негайну процедуру вотуму довіри
Допоки світ та Україна в очікуванні нових політичних віянь зі США, де переміг одіозний Дональд Трамп, у Німеччині розгорається своя політична драма: розпад коаліції зумовить дочасні вибори до Бундестагу. А канцлеру Олафу Шольцу доведеться оголосити вотум довіри. Від Шольца, який планував оголосити цю процедуру на січень наступного року, вимагають реалізувати її «вже та негайно».
«Коаліція уже не має більшості в Бундестазі, і тому ми маємо закликати канцлера провести вотум довіри зараз, найпізніше на початку наступного тижня», - цитує лідера головної опозиційної партії Німеччини – Християнсько-демократичного союзу – Фрідріха Мерца ERR.
Заява з вимогою вотуму довіри пролунала у четвер, 7 листопада. Напередодні стало відомо, що пан Шольц звільнив свого міністра фінансів, лідера Вільної демократичної партії (ВДП) Крістіана Лінднера.
Причиною такого кроку стали кількатижневі суперечки щодо майбутньої економічної політики уряду. Потім уряд залишили й інші члени ВДП: міністри транспорту, юстиції та освіти, і уряд став урядом меншості, оскільки в ньому залишилися лише соціал-демократи та «зелені».
Лідер Соціал-демократичної партії Олаф Шольц виправдав своє рішення звільнити міністра фінансів заявою про те, що Лінднер погрожував вийти з коаліції, що призведе до її розпаду. За словами канцлера, вотум довіри заплановано на 15 січня 2025 року.
Видання Spiegel у середу повідомило, що у Вільній демократичній партії відкинули пропозиції Шольца з підтримки економіки та додаткової допомоги Україні.
«Такий егоїзм незбагненний. Занадто часто федеральний міністр Лінднер блокував закони, що не мають відношення до справи. Занадто часто він використовував недалеку партійну політичну тактику. Він надто часто обманював мою довіру. Основи для подальшої співпраці немає», - сказав Олаф Шольц.
Хай там як, але якщо у Бундестазі не вистачить голосів для вотуму довіри до канцлера, у березні громадяни Німеччини підуть на виборчі дільниці – на пів року раніше запланованих виборів.
Як зазначає ERR, урядова криза у Німеччині припала на часовий проміжок, коли європейські лідери намагаються підготуватися до майбутніх викликів. Серед них і можлива торгова війна зі США.
У Берліні також стурбовані можливим виконанням обіцянки новообраним президентом США Дональдом Трампом зменшити підтримку Києва. За такого сценарію на країни Європи ляже більший фінансовий тягар щодо військових витрат.
На фото – Лінднер зажурив Шольца / tagesschau.de
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар