11 березня у Львові пройде засідання Українсько-польської Міжурядової комісії

НОВИНИ 08.03.2024 Коментарі 0

У Львові в понеділок, 11 березня, відбудеться девʼяте засідання Українсько-польської Міжурядової комісії з питань економічного співробітництва під співголовуванням віцепремʼєр-міністра Ірини Верещук і міністра розвитку і технологій Польщі Кшиштофа Гетьмана.

Як повідомив у коментарі кореспондентові Укрінформу посол України в Польщі Василь Зварич, сторони обговорять широкий спектр економічних питань, серед яких - розблокування спільного кордону і заборона на імпорт до Європи російських і білоруських агропродуктів.

Український дипломат поінформував, що робота цієї комісії - це один із дієвих механізмів двостороннього діалогу, який охоплює практично всі найважливіші питання українсько-польських взаємовідносин. Попереднє засідання комісії відбулося у польському Ряшеві 22 вересня 2022 року.

"Із приходом до влади у Польщі нового уряду (у грудні минулого року, - ред.) ми маємо намір посилити роль комісії, зробити її ключовим майданчиком для координації двосторонньої співпраці з питань торговельно-економічного співробітництва", - зазначив Зварич.

“Важливу увагу буде приділено сільськогосподарській тематиці, у тому числі в контексті фермерських протестів, які тривають у Польщі та інших країнах ЄС. В рамках засідання комісії відбудеться зустріч міністрів сільського господарства двох країн”, - повідомив посол України в РП.

Він додав, що в цій галузі важливо знайти взаємоприйнятну формулу співпраці, яка б відповідала домовленостям і політиці ЄС, інтересам і польських і українських фермерів та дозволила припинити блокування польськими протестувальниками руху вантажного транспорту через українсько-польський кордон, що завдає істотних збитків економіці наших держав.

"Ми також будемо активно спільно працювати над забороною імпорту російської і білоруської сільськогосподарської продукції до країн ЄС, проти російських ігрищ на продовольчому ринку Європи і світу, що насправді є основним джерелом проблем для польських, українських фермерів та фермерів інших країн Європи",- наголосив Зварич.

Він підкреслив, що метою засідання у Львові буде також те, щоби заплановані на кінець березня у Варшаві міжурядові консультації на рівні глав урядів (заплановані на 28 березня, - ред.) "відбувалися на тлі уже розблокованого кордону, що дозволило б зосередити увагу на стратегічно важливих питаннях нашої взаємодії, у тому числі в контексті підготовки до передвступних переговорів між Україною та ЄС".

Він додав, що засідання у Львові має вкотре продемонструвати, що "відносини між Україною і Польщею є багатовимірні і не обмежуються лише темою кордону і повʼязаними з цим емоціями, які підживлює російська сторона через різні провокації, щоб посварити наші держави і народи”.

Зварич висловив упевненість, що "спільними зусиллями вдасться врегулювати проблемне питання кордону, а значить Путіну не вдасться досягти своєї мети”.

"Польща залишається одним із найважливіших партнерів України в Європі, підтримує Україну в ЄС і НАТО, безперешкодно надає військову і гуманітарну допомогу Україні та є нашим надійним партнером на міжнародній арені у ключовому для всіх нас питанні – якнайшвидшому здобутті перемоги у розвʼязаній Росією війні та притягненні країни-агресора до відповідальності”, - резюмував посол України в Польщі.

Фото – посол України в Польщі Василь Зварич/ФБ

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: