У Львові новий протестний рух - "Врятувати Львів від Садового!"

НОВИНИ 01.06.2023 Коментарі 0

Останні містобудівні рішення Львівської міської ради призвели до того, що у Львові почав ширитися протестний рух під умовною назвою "Врятувати Львів від Садового". Одразу нагадаємо, що міський голова Львова Андрій Садовий уже обіймає цю посаду із 2006 року.   

З цього приводу журналіст Роман Онишкевич у ФБ написав: 

"ВРЯТУВАТИ ЛЬВІВ! Безпрецедентне і брутальне втручання в історичну, «юнесківську» частину Львова очікувано викликало збурення у всіх адекватних людей.

За останні тижні Львівська міська рада прийняла декілька містобудівних рішень, які ставлять під загрозу збереження цінності Ансамблю історичного центру Львова і створюють небезпеку виключення Львова зі списку ЮНЕСКО.

Зокрема, з порушенням чинного законодавства дозволено побудову паркінгу на 40 автомобілів на площі Міцкевича, де майже завершується спорудження ще одного не погодженого з ЮНЕСКО готелю.

За останні місяці в місті розібрані історичні вілли та погоджені забудови, які спотворили і спотворюватимуть історичне обличчя Львова.

Не виконано рішення суду у справі 813/716/16, за яким мало б бути узаконено цінність земель історико-культурного призначення, що унеможливило б вакханальну забудову історичної частини Львова.

Ухвалюють на місцевому рівні детальні плани, які уможливлюють забудови в межах об’єкта ЮНЕСКО у Львові та його буферної зони. Не затверджений історико-архітектурний опорний план Львова.

25 років тому (у 1998 році) «Архітектурний ансамбль центру Львова» (120 га центральної частини та церкву святого Юра з садами) внесли до списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Досі не функціонує (всупереч вимогам ЮНЕСКО) орган управління заповідним об’єктом, тому контролю за діяльністю на території заповідника та його збереженням держава не здійснює!

Міська влада Львова намагається визнати банкрутом ДП «Укрзахідпроєктреставрація», де зберігається найбільший архів історико-культурних пам'яток. Кабмін виставив це підприємство на приватизацію.

Завтра, 2 червня, о 17.00 у Львівському пресклубі битимуть на сполох Микола Гайда, президент УНК ІКОМОС; Андрій Салюк, голова ЛОО “Українське товариство охорони пам’яток історії та культури”; Микола Бевз, завідувач кафедри архітектури та реставрації НУ «Львівська політехніка», доктор архітектури, професор; Василь Петрик, начальник відділу містобудівної документації Міністерства культури та інформаційної політики, кандидат архітектури, доцент; Олеся Дацко Olesya Datsko , заступниця голови ГО «Народна дія Львів», докторка економічних наук, доцентка, пам’яткоохоронниця; Оксана Бойко, кандидатка архітектури, наукова співробітниця ДП «Укрзахідпроєктреставрація».

Прошу друзів-журналістів і всіх, кому не байдужий Львів, максимально поширити інформацію про супротив негідній діяльності міської влади на чолі із мером Садовим".

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: