У Канаді перемагають ліберали та прем’єр Карні, - подробиці

НОВИНИ 29.04.2025 Коментарі 0 33

На виборах до парламенту Канади, за попередніми даними, перемагає Ліберальна партія на чолі з прем’єром Марком Карні. Голосування відбулося у понеділок, 28 квітня.

Втім, як повідомляє Reuters, найімовірніше, що ліберали не отримають необхідної більшості для формування уряду, хоча Карні й очолить наступний уряд Канади.

Лібералам необхідно отримати 172 з 343 місць у Палаті громад, щоб забезпечити собі більшість без підтримки менших партій. Представники цієї політсили лідирували або були обрані в 167 окрузі, за ними йшли консерватори зі 145 округами, при цьому підрахунок голосів ще триває.

Найзахідніша провінція Британська Колумбія, де голосування закінчилося останнім, може вирішити, чи зможуть ліберали отримати більшість. Однак, за прогнозами місцевих ЗМІ, лібералам все ж це не вдасться.

Старим відносинам зі США кінець

У своїй промові після голосування Марк Карні згадав про відносини Канади зі США, які різко погіршились після заяв американського президента Дональда Трампа про «51 штат» і тарифну війну. «Нашим старим відносинам зі Сполученими Штатами, заснованим на постійно зростаючій інтеграції, настав кінець. Система відкритої світової торгівлі, заснована на Сполучених Штатах, система, на яку Канада покладалася з часів Другої світової війни, система, яка, хоча й не ідеальна, допомагала забезпечити процвітання нашої країни протягом десятиліть, не працює», – заявив Карні. Він назвав поточну ситуацію «трагедією», але додав, що «такою є наша нова реальність». І спрогнозував, що найближчі місяці будуть складними та потребуватимуть жертв.

Кілька місяців тому консерватори були беззаперечними лідерами опитувань, проте відставка Джастіна Трюдо як лідера лібералів, у поєднанні з новим викликом для країни – нападками на Канаду від президента США Дональда Трампа досить різко змінили ситуацію. 

Під час кампанії 60-річний Марк Карні (економіст, який раніше очолював центробанки Канади і Великобританії) зосередився на відносинах зі США, спозиціонувавши себе як антитрампіста. 

Натомість 45-річний лідер Консервативної партії П’єр Пуальєвр акцентував увагу на економічних проблемах Канади та критикував лібералів за їхню «провальну економічну політику». Деякі його гасла збігалися із гаслами Дональда Трампа. Раніше ця тактика себе виправдовувала, однак останнім часом (особливо після «свіжих» заяв президента США) ситуація кардинально змінилася. 

«Я відкидаю будь-які спроби послабити Канаду», – сказав Карні на останній пресконференції в Оттаві. Він повідомив, що Канада готує у відповідь жорсткі торговельні заходи, коментуючи запроваджені США 25-відсоткові мита на імпорт автомобілів з початку квітня. На тлі торговельної війни Карні наголосив, що Канада повинна «різко скоротити залежність від США», переглянути безпекову й торгову угоду з Вашингтоном та переорієнтуватися на інші ринки.

На світлині: Марк Карні - прихильник гасла "Геть від Вашингтона!" 

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ maj0r_news
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися