Трамп знову зробив Америку великою, змінивши святкування кінця двох світових війн
Змінити дати святкувань завершення двох світових війн ХХ століття у США вирішив Дональд Трамп. Він оголосив, що тепер День перемоги у Другій світовій війні у Шатах відзначатимуть 8 травня, а 11 листопада – у Першій світовій. Про це американський президентс повідомив 2 травня у своїй соцмережі TruthSocial.
«Багато наших союзників і друзів святкують 8 травня як День перемоги, але ми зробили більше, ніж будь-яка інша країна, для досягнення переможного результату в Другій світовій війні. Цим я перейменовую 8 травня на День перемоги у Другій світовій війні», - йдеться у дописі Трампа. Окрім того, американський двічі президент оголосив, що тепер 11 листопада в США – це День перемоги у Першій світовій війні.
Він наголосив, що американці виграли обидві війни, і що ніхто не зрівняється з ними за «силою, хоробрістю чи військовим хистом». «Але ми ніколи нічого не святкуємо – це тому, що у нас більше немає лідерів, які знають, як це робити! Ми знову почнемо святкувати наші перемоги!», – наголосив Трамп.
Які традиції ламає Трамп
Західні країни вшановують завершення Другої світової війни 8 травня. У США День перемоги в Європі, відомий як V-E Day, ніколи не був офіційним святом. Але цього дня щороку відбуваються урочисті заходи в пам'ять про загиблих. Наприклад, у Вашингтоні збираються біля Національного меморіалу Другої світової війни, нагадує французьке RFI.
У Другій світовій війні участь брали 16 мільйонів військовослужбовців США. З них понад 400 тисяч загинули, ще близько 600 тисяч отримали поранення.
Прикметно, що датою закінчення Другої світової вважають 2 вересня 1945 року – коли на борту американського лінкора «Міссурі» Японія підписала капітуляцію, закріпивши загальну перемогу Антигітлерівської коаліції. Але для Трампа, мабуть, це тепер менш важливо. Не виключено, що він спробує позмагатись у гучності та масштабності святкувань із кремлівським карликом, для якого «побєдобєсіє» травневої перемоги у «великій вітчизняній» давно стало культом.
Натомість святкування 11 листопада в США пов'язано не лише з річницею закінчення Першої світової війни. Цього дня в США відзначають День ветеранів, свято є федеральним.
Спочатку започаткували цю дату як День перемир'я. Але в 1950-х значення свята розширили, надалі вшановуючи 11 листопада всіх військовослужбовців США, які брали участь у різних війнах і воєнних операціях, а не лише Першій світовій.
США були залучені до Першої світової війни з 1917 року: тоді мобілізували понад 4,7 мільйона американських бійців. А втрати сягнули близько 116 тисяч.
До слова, Генеральна Асамблея ООН резолюцією від 22 листопада 2004 року проголосила 8 і 9 травня днями пам’яті і примирення. В Україні 8 травня – День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
росія відзначає завершення цієї війни 9 травня. Апелює до того, що підписання договору про беззастережну капітуляцію Німеччини за місцевим часом у москві відбулося вже дев'ятого числа, хоча в Берліні ще було восьме.
День перемоги у рф є офіційно неробочим святковим днем. В російській столиці 9 травня влаштовують парад. І регулярним за часів СРСР він не був, щорічним дійством він став лише 1995-го. «Пам’ять про Другу світову війну поступово перетворилася на потужний квазірелігійний культ. У сучасній росії міфи про Другу світову війну, а точніше «Велику вітчизняну», продовжують залишатися осердям ідентичності, а комеморативні практики, часто просякнуті профанацією та гротеском, отримали назву "побєдобєсіє"», — повідомляє Український інститут національної пам'яті (УІНП).
«Жодна країна не може претендувати на виняткову роль у перемозі над нацизмом. Перемога – результат титанічних зусиль десятків держав і сотень народів», – наголошують в УІНП.
Раніше росіяни повідомляли, що нібито на парад в Москву прибуде Трамп. Однак Білий дім спростував цю інформацію. В ЄС закликають лідерів не брати участі у заходах, організованих кремлем 9 травня. Тим не менше президент Сербії Александр Вучич не лише збирається їхати сам, але і привезе своїх військових.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар