Судитимуть екскомбрига бригади ТРО, який оформив своїй дружині незаконні бойові виплати

НОВИНИ 27.05.2025 287

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо вже колишнього командира однієї з бригад тероборони та його трьох підлеглих, які допомогли отримати дружині комбрига майже 1 млн 200 тис. гривень додаткової винагороди.

Як повідомляє ДБР, обвинувальний акт скеровано до суду.

За даними слідства, у 2023 році посадовець влаштував свою дружину в очолювану ним бригаду на посаду стрільця, щоб організувати їй підвищені виплати. Аби формально дотриматися закону, подружжя навіть розлучилося, проте перебувало у родинних відносинах.

Згодом комбриг залучив до оборудки трьох підлеглих, в тому числі двох командирів підпорядкованих йому підрозділів. Вони складали неправдиві документи про нібито участь жінки в бойових діях на лінії зіткнення. Таким чином у 2023-2024 роках вона незаконно отримала майже 1 млн 200 тис. грн додаткової винагороди.

Весь цей час дружина несла службу поряд з чоловіком та займалася конярством на спеціальній фермі. Жінка навіть встигла провести два тижні у Польщі, самовільно залишивши військову частину.

Колишній командир бригади, його дружина обвинувачуються у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України).

Двоє його підлеглих – у зловживанні службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України).

Крім цього, комбриг, двоє його спільників та ще один підлеглий підозрюються у службовому підробленні (ч. 2 ст. 366 КК України), а жінка – у самовільному залишенні військової частини (ч. 5 ст. 407 КК України).

Санкція статей передбачає позбавлення волі на строк до дванадцяти років з конфіскацією майна.

За клопотанням ДБР у фігурантів арештовані квартира, автомобілі, земельна ділянка, фургон для перевезення коней.

Колекцію зброї екскомбрига вартістю майже 750 тис. грн передано до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами.

Процесуальне керівництво здійснює Запорізька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ maj0r_news
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися