Суд відхилив позови грузинської опозиції щодо виборів. Залишаються лише протести?
Грузинській опозиції ніяк не вдається домогтися юридичним шляхом оскаржити результати останніх парламентських виборів. Так 14 листопада стало відомо, що тбіліський суд відхилив 11 позовів опозиційних політсил та громадських організацій, які вимагають визнати недійсними підсумкові протоколи окружних комісій.
Політичні коаліції «Єдність — Національний рух» та «Сильна Грузія», а також «Асоціація молодих юристів Грузії» стверджували, що бюлетені порушують таємницю голосування, повідомляє ТГ-канал JAM News. Раніше виявилося, що позначка маркером на папері просвічується зі зворотного боку і її видно стороннім.
Ця претензія була пов’язана із цьогорічними нововведеннями під час голосування: воно відбувалось у в напівелектронному форматі, коли окрім традиційних кабінок на виборчих дільницях використовували ще й електронні технології.
Після реєстрації та маркування (на палець руки крапали чорнило, що світиться під ультрафіолетом) виборці отримували бюлетень. У кабінці маркером позначали свій вибір, на виході прикривали його листами рамки-конверта, щоб іншим було не видно, та несли до спеціального апарату.
Цим разом суд у Тбілісі після 13-годинного засідання вирішив, що скарги позивачів необґрунтовані.
І подібні рішення суди виносять не вперше. За тиждень до цього Апеляційний суд Тбілісі відхилив запит громадських організацій анулювати всі результати електронного голосування на дільницях, де було порушено таємницю голосування.
Тоді засідання апеляційного суду також було дуже тривалим: протягом 22 годин суді розглянули 23 скарги, щоправда, задоволено з них лише одну – запит Центральної виборчої комісії. Тоді ЦВК саме оскаржувала анулювання результатів на низці дільниць через порушення таємниці голосування.
Схоже, ставка, яку грузинська опозиція зробила на скасування виборів через суди, не зіграла. І якщо грузини справді хочуть домогтися переголосування через численні порушення, ходів у юридичній площині в них фактично не залишилось. А ось чи готові опозиціонери до реальних протистоянь із владою і силовиками, ми зможемо побачити невдовзі.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар