Скільки військових добровільно повернулося із СЗЧ 

НОВИНИ 04.03.2025 Коментарі 0

Від початку березня завершився термін звільнення від відповідальності військових, які самовільно залишили частину (СЗЧ), однак повернулися на службу. Завдяки закону про СЗЧ до війська повернулося понад 21 тисяча бійців, повідомляє ДБР у своєму ТГ-каналі.

Восени Верховна Рада ухвалила закон про «перше СЗЧ» та продовження термінів добровільного повернення на службу без настання кримінальної відповідальності. Таким чином законодавці намагаються повернути до війська тих, хто з певних причин самовільно залишив свою частину. Насамперед йдеться про декриміналізацію й можливість продовжувати службу в іншій частині.

Як інформує ДБР, у період з 29 листопада 2024 року по 1 березня 2025 року на службу повернулися майже 21 тисяча 100 військовослужбовців. Зазначається, що найбільше повернулися із СЗЧ військових до лав Збройних Сил України. Українські бійці також активно поверталися до прикордонної служби та Національної гвардії.

У ДБР зауважили, що у співпраці з іншими правоохоронними органами та Військовою службою правопорядку забезпечили чітку процедуру повернення військових. «Вони могли прибути не лише до своєї частини, а й до територіальних підрозділів ДБР, Військової служби правопорядку чи Нацполіції. Міноборони також дозволило звернутися до однієї з 17 визначених військових частин або до однієї з 14 рот резерву Нацгвардії. Після прибуття до частини військовослужбовець мав подати рапорт про поновлення на службі, що запускало чіткий алгоритм подальших дій — від оформлення документів до відновлення виплат», - наголосили в ДБР.

Після 1 березня 2025 року військовослужбовці, які самовільно залишили підрозділ, також повинні повернутися на службу, однак механізм їхньої легалізації в підрозділі вже буде дещо іншим.


 

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025 ZahidFront, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-05228. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: