Сейм Польщі ухвалив постанову про Волинську трагедію

НОВИНИ 12.07.2023 Коментарі 0

Сейм Польщі одноголосно прийняв ухвалу про 80-ті роковини Волинської трагедії. У документі, який підтримали 440 депутатів, 11 липня 1943 року назвали «кульмінацією» Волинської різанини.

У постанові парламенту також наголошується на необхідності проведення ексгумацій, гідного поховання та вшанування пам’яті жертв трагедії, повідомило Польське радіо.

Як зазначають у Сеймі, «розуміння і прощення не будуть повними без прийняття болісної правди, без визнання винних та вшанування жертв, а також без ексгумації та гідних поховань жертв Волинської трагедії».

11 липня у Варшаві, Кракові та Ґданську відбулись церемонії вшанування 80-х роковин Волинської трагедії. В урочистостях взяли участь представники влади, ветеранських організацій та родичі загиблих.

За словами прем'єр-міністра Матеуша Моравєцького, Волинська трагедія — це важливий елемент польської ідентичності.

«Волинський злочин – це ключовий елемент нашої національної свідомості, нашої духовної спадщини», - наголосив Моравєцький.

Напередодні міністр закордонних справ Польщі Збіґнєв Рау поклав вінок у Волинському сквері у Варшаві до пам'ятника жертвам трагедії.

«У 80-ті роковини Волинського злочину ми вшановуємо пам'ять досі безіменних жертв тамтешніх подій. Сьогодні ми стоїмо в роздумах, з пам’яттю про пошану та молитву за всіх жертв збройних конфліктів. Ми віримо, що лише спільне відкриття істини призведе до міцного примирення України та Польщі», - написав міністр у твіттері.

Щорічно 11 липня у Польщі офіційно вшановують роковини Волинської трагедії, яку називають «різаниною» та «геноцидом» польського населення.

Фото – Польський Сейм, Варшава, 11 липня 2023 р. PAP / Piotr Nowak

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: