Що означає “Концепція досягнення “миру через силу”

АНАЛІТИКА 29.11.2024 Коментарі 0
Олександр Левченко

Олександр Левченко

Посол України в Хорватії та Боснії і Герцоговині (2010-2017 рр.)

28 листопада росія здійснила вже 11-й масований удар по енергосистемі України протягом року. росіяни атакували 188 засобами повітряного нападу, зокрема це були 57 крилатих ракет Х-101 зі стратегічних бомбардувальників ТУ-95МС, 28 крилатих ракет «Калібр» з акваторії Чорного моря, 3 зенітні керовані ракети С-300 з Бєлгородської області, 3 керовані авіаційні ракети Х-59 з акваторії Чорного моря, 97 ударних БПЛА із районів, Курськ, Орел, Брянськ, Приморсько-Ахтарськ та Міллерово.

Силами протиракетної та протиповітряної оборони України було збито 76 крилатих ракет Х-101 та «Калібр», 3 керовані авіаційні ракети Х-59, 35 ударних БПЛА. Ще 62 безпілотники були подавлені засобами радіо-електронної боротьби.

росія атакувала цивільну інфраструктуру України ракетами «Калібр» із касетними боєприпасами.

Вибухи пролунали у Києві, Харкові, Луцьку, Миколаєві, Хмельницькому, Івано-Франківську, Кропивницькому, Рівному, Одесі, Сумській, Львівській та Волинській областях.

Унаслідок обстрілів є постраждалі.

Під ударом опинились українські об’єкти енергетики. Через це запроваджено екстрені відключення світла.  Після атаки усі АЕС в Україні знизили виробництво електроенергії  як запобіжний захід.

росія супроводжує удари по енергосистемі інформаційними атаками, намагаючись посіяти серед українців розпач і страх перед «найстрашнішою зимою». москва дотримується цинічної тактики, сполучаючи повітряний терор із брехливими запевненнями у своїй готовності до мирного врегулювання. Найкращою відповіддю на шантаж агресора стане стійкість українського суспільства.

А в цей час на сесії Ради колективної безпеки ОДКБ (росія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан) в столиці Казахстану Астані глава рф путін пригрозив продовжити обстрілювати Україну балістичними ракетами «Орєшнік».

За його словами, у світі «немає аналогів» цьому озброєнню, і «з’являться вони не скоро», а от у росії «є ще кілька готових до застосування систем, подібних до “Орєшніка”. «Ми можливо продовжимо випробування “Орєшніка” в бойових умовах, як це було зроблено 21 листопада. Це можуть бути військові об’єкти, оборонні та промислові підприємства, центри прийняття рішень у Києві», — заявив диктатор.

«Орєшнік» — це назва науково-дослідної роботи, а сама система насправді називається «Кедр». Це носій ядерної зброї. Але для удару по Дніпру 21 листопада ц. р. росіяни застосували її у «без’ядерному варіанті». 

За даними української розвідки, станом на жовтень росіяни мали зробити два дослідні зразки «Орєшніка» і про серійне виробництво не йшлося. Президент України Володимир Зеленський заявив, що погрози глави рф путіна вдарити ракетою «Орєшнік» спрямовані на те, щоб зірвати мирні зусилля новообраного президента США Дональда Трампа,  що путіну не потрібне закінчення війни.

За словами В. Зеленського, російська ескалація — це тиск рф, щоби змусити США йти на її умови. Водночас президент підкреслив, що Україна «розуміє всі наявні загрози».

«росія перетворюється на Північну Корею, а кремлівський диктатор своїми погрозами показує, що хоче продовжувати війну», - говориться в заяві Міністерства закордонних справ України. «Ці погрози непокоять союзників, адже агресія з боку росії розширюється. Йдеться про руйнування глобальної безпеки загалом. Це почалося саме з України, повномасштабного вторгнення. І це ще одне нагадування, що цю агресію треба завершити через силу, справедливим способом і якнайшвидше, тому що вона масштабуватиметься та нестиме загрозу не тільки для України, і не тільки для Європи, а для всього Індо-тихоокеанського регіону через співпрацю з КНДР, а для Близького Сходу — через співпрацю з Іраном”.

На цьому фоні Президент України провів телефонну розмову з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Володимир Зеленський подякував за організацію на запит України позачергового засідання Ради Україна – НАТО. Президент заявив, що Україна очікує на рішучу та своєчасну реакцію Альянсу на розширення Росією війни.

Зокрема, 3 та 4 грудня у Брюсселі триватиме засідання Ради Україна – НАТО на рівні міністрів закордонних справ. Україна розраховує на підтримку в передачі засобів ППО, здатних перехоплювати ракети такого типу.

Глава держави також наголосив на тому, що для України важливо отримати запрошення в НАТО та продовжити оборонну співпрацю з країнами Альянсу.

Окремий фокус розмови – постачання далекобійних засобів та критична потреба в передачі озброєнь з оголошених пакетів допомоги.

Крім того, Володимир Зеленський і Марк Рютте обговорили глобальні ризики, які створює союз рф, Ірану та КНДР. Зокрема те, що росія в обмін на зброю передає свої сучасні військові технології.

Глава МЗС України Андрій Сибіга наголосив, що Київ платить найвищу ціну за розв’язану росією війну. Він закликав союзників переосмислити колективну стратегію оборони та перейти від політики реактивності та запізнілості до політики швидких рішучих кроків, спрямованих на досягнення миру через силу. 

“Концепція досягнення “миру через силу” включає чіткі ключові елементи.

По-перше, це дотримання територіальної цілісності та суверенітету України.

По-друге, дотримання принципу «нічого про Україну без України».

По-третє, запрошення України до вступу в НАТО.

По-четверте, повне зняття обмежень на постачання Україні озброєння, а також на використання цього озброєння по території агресора, а саме проти військових цілей на території росії”, – наголосив міністр.

При цьому Європарламент ухвалив резолюцію із закликом збільшити військову допомогу Україні та посилити санкції Євросоюзу проти рф. Європарламент просить ЄС і його держави-члени посилити військову підтримку України шляхом надання літаків, ракет великої дальності, зокрема ракет Taurus, сучасних систем протиповітряної оборони, включно з Patriot і SAMP/T, а також боєприпасів і ПЗРК, артилерії та навчальних програм для ЗСУ.

Європарламент також привітав дозвіл США на удари американськими ракетами по РФ й закликав інші країни до прийняття аналогічних рішень. Депутати Європарламенту закликали посилити санкції проти металургійного, атомного, хімічного, сільськогосподарського і банківського секторів російської економіки. Європарламент вкотре наголосив, що жодні переговори щодо України не можуть відбутися без України й необхідно працювати над пошуком мирного рішення та досягненням якнайширшої міжнародної підтримки Києва.

Фото - Генштаб ЗСУ

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: