СБУ затримала фсб-шного диверсанта, який підпалив електропідстанції

НОВИНИ 29.05.2024 Коментарі 0

Завербованого фсб громадянина Молдови, який проживав на території нашої держави, затримала Служба безпеки України за підпал електричного обладнання в Одеській області. Йому повідомили про підозру у вчиненні диверсії.

За інформацією СБУ, в середині квітня цього року він вилив 5 каністр з бензином на технологічне обладнання двох місцевих електропідстанцій, чим спровокував там пожежі. Тоді відбулось загоряння силових трансформаторів, які забезпечують електроживлення восьми населених пунктів регіону.

У такий спосіб ворог намагався знеструмити сотні житлових будинків, лікарень, теплогенеруючих підприємств, гідроспоруд та об’єктів газопостачання.

За даними слідства, організатором диверсії є кримінальник із сусідньої країни Східної Європи. У злочинному світі він має статус «смотрящого» у двох прикордонних містах поблизу України. Його завербувала росіянська фсб і навесні цього року дала завдання щодо вчинення серії підпалів на Одещині. Для цього зловмисник залучив свого спільника, який мав посвідку на проживання в Україні.

За свої дії в якості винагороди злочинець планував отримати 2000 доларів США. А після вчинення злочину виконавець сподівався приховано виїхати за кордон. Втім, СБУ встановила його місцезнаходження і затримала на місцевій автотрасі.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру за ч. 2 ст. 113 Кримінального кодексу України (диверсія, вчинена в умовах воєнного стану). Наразі зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Також планується повідомити про заочну підозру організатору диверсії та оголосити його у міжнародний розшук.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: