СБУ викрила ботоферму, що закликала підтримувати рашистських окупантів

НОВИНИ 09.02.2023 Коментарі 0

Служба безпеки України заблокувала діяльність потужної прокремлівської ботоферми у Запоріжжі. Тисячі ботів «розганяли» дезінформацію про ситуацію на південному фронті, популяризували російські окупаційні угруповання та закликали перераховувати для них кошти.

Також боти підривали довіру до командування Сил оборони та підбурювали українських громадян ухилятися від мобілізації, повідомляє ТГ-канал СБУ.

Для поширення деструктивного контенту використовували Телеграм-канал ворожого пропагандиста Рогова, який представляє окупаційну адміністрацію Мелітополя.

«Уже на самому початку своєї діяльності ботоферма нараховувала майже 2 тис. фейкових акаунтів, які поширювали проросійські наративи нібито від імені місцевих жителів. У подальшому ворожий «осередок» мав стати «ударною силою» у проведенні масштабних інформаційних диверсій агресора у прифронтових районах області», - йдеться у повідомленні.

Незаконну інформаційно-підривну діяльність організував місцевий спеціаліст з інформаційних і телекомунікаційних технологій. У центральній частині Запоріжжя він орендував офісне приміщення, у якому розмістив комп’ютерну техніку. Щодня вдавалося реєструвати нові анонімні облікові записи у соцмережах, зокрема заборонених в Україні.

Під час обшуку в офісі фігуранта правоохоронці виявили:

▪️ комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності;

▪️ 2,5 тисячі SIM-карт українських операторів мобільного зв’язку;

▪️ SIM-шлюзи й інше спеціалізоване обладнання і програмне забезпечення.

Вилучену техніку скерували на експертизу та розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку).

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: