СБУ ліквідувала мережу ботоферм з осередками у 9 областях та прихильниками «однієї з політсил»

НОВИНИ 03.05.2023 Коментарі 0

Служба безпеки України ліквідувала мережу ботоферм із аудиторією майже 200 тисяч користувачів.

Кіберфахівці СБУ викрили міжрегіональну мережу ботоферм, які поширювали дезінформацію для розхитування суспільно-політичної ситуації в Україні, повідомляє пресслужба відомства.

Зловмисники намагалися дискредитувати діяльність вищого військово-політичного керівництва України в умовах війни. Також розповсюджували хибні повідомлення про теракти в українських містах і «мінування» об’єктів із масовим скупченням людей.

Для «розгону» фейків створили анонімні акаунти у соцмережах Фейсбук, Інстаграм та Твіттер із загальною аудиторією майже 200 тисяч користувачів.

Підсумком багатоетапної спецоперації знешкоджено 9 ботоферм і викрито їхніх організаторів. Серед них – активні прихильники однієї з вітчизняних політсил. «Осередки» дезінформації діяли в Тернопільській, Полтавській, Черкаській, Сумській, Львівській, Чернівецькій, Харківській, Миколаївській і Закарпатській областях.

Апаратно-програмні комплекси для «вирощування» ботів фігуранти встановили у власних помешканнях або в офісних приміщеннях.

Під час обшуків у зловмисників виявлено:

▪️ комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності;

▪️ банківські картки, на які отримували гроші за інформаційні «вкиди»;

▪️ 5 тис. SIM-карт українських операторів мобільного зв’язку;

▪️ GSM-шлюзи та інше спеціалізоване обладнання.

На підставі зібраних доказів фігурантам планують повідомити про підозру за ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку).

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: