Російська церква створювала «православні» приватні військові компанії для війни в Україні, - СБУ

НОВИНИ 19.10.2023 Коментарі 0

Служба безпеки України звинувачує керівництво російської православної церкви у створенні власних приватних військових компаній на території росфедерації. За вказівками московського патріархату ці ПВК вербують і готують до бойових дій найманців для війни проти України.

«Задокументовано, що одна з таких приватних військових компаній під назвою «Андріївський хрест» діє на базі Кронштадтського морського собору у Санкт-Петербурзі. У стінах релігійної установи її представники вербують прихожан для подальшого включення до складу окупаційних угруповань рф, які задіяні на передовій.

Під час відбору потенційних «кандидатів» перевагу надають чоловікам, які вже проходили службу у лавах військових підрозділів країни-агресора і мають бойовий «досвід».

Після зарахування найманців до лав ПВК московської церкви, вони проходять курс військово-тактичної та вогневої підготовки під керівництвом інструкторів російських спецслужб.

Для маскування бойових тренувань їхні організатори проводять підготовку «рекрутів» виключно у стінах собору, а також на спеціальних полігонах рф», - повідомляє пресслужба СБУ у ТГ-каналі.

Кошти для я ПВК надають російські фінансово-промислові групи, наближені до путіна. Гроші перераховують на рахунки російської православної церкви як благодійні внески та пожертви на «будівництво» храмів.

СБУ проводить комплексні заходи для встановлення всіх обставин викритих злочинів та притягнення винуватих до відповідальності.

Від початку повномасштабної агресії рф за матеріалами СБУ розпочато 68 кримінальних проваджень щодо представників УПЦ (мп), з яких 16 – митрополити церкви.

Серед викритих злочинів – 20 фактів держзради, колабораціонізму та пособництва країні-агресору.

Також правоохоронці розслідують 18 проваджень щодо публічної агітації до релігійної ненависті, а також продажу вогнепальної зброї та поширення дитячої порнографії.

У результаті оперативних та слідчих дій 26 фігурантам-представникам УПЦ (МП) повідомлено про підозру, а ще 19 зловмисників уже отримали судові вироки.

На фото з відкритиз джерел – кронштадський морський собор

Також читайте: Верховна Рада зробила перший крок до заборони УПЦ московського патріархату

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: