Рашистський Су-35 прикрив танкер «тіньового флоту» від ВМС Естонії

АНАЛІТИКА 15.05.2025 Коментарі 0 125

У Фінській затоці Військово-морські сили Естонії намагалися зупинити для перевірки танкер Jaguar, що належить до російського «тіньового флоту», який перевозить нафту в обхід санкцій. Конфлікт ледь не переріс у повітряний бій, однак танкер під прикриттям московитського винищувача продовжив шлях до росіянських територіальних вод.

За словами міністра закордонних справ Естонії Маргуса Цахкни, коли ВМС його країни намагалися затримати нафтовий танкер із санкційного списку Великої Британії, який прямував до росії без прапора, московити направили йому на допомогу свій військовий літак. 

Інцидент стався у вівторок поблизу острова Найссаар, неподалік Таллінна. Як повідомив агентству Reuters командувач Іво Вярк, естонські військові зв'язались із танкером по радіо о 15:30. Оскільки судно йшло «без національної приналежності», Естонія «була зобов’язана перевірити документи та правовий статус судна», пояснив Вярк. 

Танкер проігнорував вимоги естонського патрульного катера змінити курс. Тож Естонія залучила гелікоптер AgustaWestland AW139, літак M28 Skytruck і катер прикордонників. 

На це росія відреагувала, піднявши винищувач Су-35, який на хвилину порушив повітряний простір Естонії. На перехоплення з авіабази Емарі (50 км від Таллінна) вилетіли два F-16 ВПС Португалії в рамках місії НАТО. Су-35 відступив, але операція провалилася, і танкер продовжив шлях. Російські джерела також згадували польські МіГ-29, але ця інформація не підтверджена.

«Судно відмовило у співпраці та продовжило свій шлях до росії... враховуючи відсутність у судна національної приналежності, застосування сили, включаючи посадку на судно, було визнано зайвим», - цитує естонців Reuters.

Відтак у підсумку естонські ВМС супроводжували танкер до російських вод. Пізніше його виявили під прапором Габону неподалік порту Приморськ. Мова йде про судно Jaguar, яке Велика Британія додала до свого санкційного списку минулої п’ятниці, є одним із приблизно 100 суден у так званому «тіньовому флоті» росії.

У мережі X міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна написав, що росія «має зіткнутися з жорсткішими та швидшими санкціями» у відповідь на інцидент. 

«Нам потрібно розуміти, що росія офіційно спробувала підключитися до російського «тіньового флоту», – сказав шеф естонського МЗС, виступаючи перед зустріччю міністрів закордонних справ НАТО. – російська федерація готова захистити «тіньовий флот»... Ситуація справді серйозна».

Журналіст Аркадій Бабченко переконаний, що в цьому випадку російська зухвалість свідчить про слабкість НАТО в регіоні. «Щоб відігнати Су-35, з бази Емарі, що за п’ятдесят кілометрів від Таллінна, підняли два F-16 ВПС Португалії. Су-35 відігнали, F-16 відступили, Естонія припинила операцію, танкер пішов далі. Усі намагаються мовчати про інцидент», - наголошує Бабченко.

Ця невдача Естонії показує слабкість НАТО без України, переконаний президент Центру глобалістики Михайло Гончар. «Естонська версія не дає подробиць як насправді усе було, але суть в тому, що по-перше, зупинити танкер на інспекцію не вдалося, а по-друге, російський винищувач, який хвилину перебував в повітряному просторі Естонії, не було перехоплено», - зазначає експерт.

Підсумовуючи, Гончар запропонував: «Давайте змоделюємо ситуацію, що в Балтійському морі були би українські МБЕКи «Магура». Що було би з тим Су-35, який перешкоджав естонцям зупинити на огляд танкер? Правильно, з ним би трапилось те ж саме, що і 2 травня з двома російськими Су-30, які були знищені над Чорним морем нашими «Магурами» під орудою «Групи 13» ГУР МОУ»

Він переконаний, що настав час відкрити «Балтійський фронт» протидії російській агресії проти України і Європи. І після появи «магур» рашистський балтфлот піде відомим курсом російського крейсера – на дно. Тоді, за словами Гончара, і НАТО на Балтиці почуватиметься більш захищеним.

Нагадаємо, що раніше, 11 квітня 2025 року, Естонія затримала танкер Kiwala, на якому було виявлено 40 різноманітних порушень. 7 травня інший танкер під ескортом корвета «Бойкий» Балтійського флоту рф безперешкодно дійшов до Лівії, супроводжуваний ВМС Німеччини та Данії. 

У січні 2025 року, після гучного інциденту з пошкодженням підводної інфраструктури у Фінській затоці, країни-учасниці Обʼєднаного експедиційного корпусу (JEF) запустили місію Nordic Warden, що передбачає моніторинг потенційних загроз для інфраструктури у 22 зонах, де зосереджено найбільше таких об’єктів. 

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ maj0r_news
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися