«Право і справедливість» втратила монополію на владу у Польщі: результати екзит-полу

НОВИНИ 16.10.2023 Коментарі 0

Згідно з орієнтовними результатами голосування на виборах, наданими IPSOS, «Право і справедливість» набрала 36,8% голосів, а «Громадянська коаліція» – 31,6%. На третьому місці, за даними екзит-полу, - «Третій шлях» із підтримкою 13%, а на четвертому – «Лівиця» з результатом 8,6%. Орієнтовний результат «Конфедерації» – 6,2%, - повідомило Польське радіо.

Таким чином, згідно з приблизними результатами екзит-полу IPSOS, у новому терміні повноважень Сейму «Право і справедливість» має шанси отримати 200 місць, «Громадянська коаліція» – 163, «Третій шлях» – 55, «Лівиця» – 30  і «Конфедерація» – 12 місць. Звичайна більшість у Сеймі становить 231 мандат.

Отже, попри те, що «Право і справеливість» формально стала переможчем виборів, однак здобутих голосів замало, що сформувати більшість. Також ймовірний політичний партнер ПіС "Конфедерація", яка виголошувала протиукраїнські погляди, не здобула очікуваний результат.

Голова «Права і cправедливості» Ярослав Качинський назвав результати парламентських виборів великим успіхом для його політичної сили. Згідно з екзит-полами, «Право і cправедливість» набрала 36,8%, «Громадянська коаліція» – 31,6%.

У штабі «Права і cправедливості» Ярослав Качинський наголосив, що це вже четверті парламентські вибори, які виграла його політична сила.

«Це великий успіх нашої формації та нашого проєкту для Польщі. Перед нами постає питання, чи можна змінити цей успіх у наступному терміні. Незалежно від того, чи ми при владі, чи в опозиції, ми будемо всіляко цей проєкт втілювати», - сказав Ярослав Качинський.

Лідер «Права і cправедливості» підкреслив, що розраховує на остаточний успіх своєї партії, і пообіцяв, що незалежно від розподілу голосів, «Право і cправедливість» зробить усе для перемоги.

Лідер «Громадянської коаліції» Дональд Туск у свою чергу заявив, що сьогодні він найщасливіша людина на землі. У штабі партії Дональд Туск подякував усім, хто його підтримує.

«Нас були мільйони на вулицях, на зборах і біля урн. Велике спасибі всім виборцям», - сказав він.

«Це один із найпрекрасніших днів польської демократії, який відкриває нову еру – відродження нашої Республіки Польща», - додав лідер «Громадянської коаліції».

За результатами екзит-полу IPSOS, явка на парламентських виборах становила 72,9%.

Згідно з приблизними результатами екзит-полу IPSOS на загальнодержавному референдумі проголосували 40% громадян, які мають право голосу. Це означає, що його результати не мають обов’язкової сили, оскільки 50% поріг не перевищено.

Нагадаємо, екзит-пол – це оцінка результатів голосування на виборах. Опитування проводилося на 900 випадково відібраних виборчих дільницях. Дані збирали інтерв'юери.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: