План дестабілізації України у травні має три складові, - ГУР

НОВИНИ 03.05.2024 Коментарі 0

Травень буде ключовим місяцем, коли росія використає «тришаровий» план дестабілізації України. Про це в інтерв’ю виданню The Economist розповів заступник керівника Головного управління розвідки Міноборони генерал-майор Вадим Скібіцький.

За його словами, головний чинник – військовий. Хоча американський Конгрес із запізненням, але таки ухвалив збільшення військової допомоги,  знадобляться тижні, перш ніж вона потрапить на лінію фронту. Втім, навряд чи обсяг цієї допомоги зрівняється із обсягами росіянських запасів снарядів чи забезпечить ефективний захист від російських низькотехнологічних, руйнівних керованих авіаційних бомб.

Другий фактор — це російська дезінформаційна кампанія в Україні, спрямована на підрив української мобілізації та політичної легітимності Володимира Зеленського, чий президентський термін умовно закінчується 20 травня. Хоча Конституція чітко дозволяє його продовження на невизначений термін у воєнний час, опоненти вже наголошують на вразливості президента.

Третім фактором, за словами генерала, є невпинна кампанія росії з міжнародної ізоляції України. «Вони будуть розхитувати ситуацію у будь-який спосіб», - зазначив Скібіцький.

Він також висловив думку, що не бачить можливості для України виграти війну на полі бою самотужки. Навіть після того, як ЗСУ відкинули би російську армію до кордонів країни (а це все більш віддалена перспектива), це не припинило б війну. На думку генерала, такі війни можуть закінчитися лише договорами. Наразі обидві сторони намагаються зайняти «найвигіднішу позицію» перед потенційними переговорами. А змістовні переговори можуть розпочатися не раніше другої половини 2025 року.

Генерал каже, що найбільшим невідомим фактором війни є Європа. Якщо сусіди України не знайдуть шляхів подальшого збільшення оборонного виробництва, щоб допомогти Україні, вони теж зрештою опиняться під прицілом росії, стверджує він.

ГУРівець применшує значення статті 5 Хартії колективної оборони НАТО і навіть присутності військ НАТО в країнах, що межують з Україною, яка, на його думку, може виявитися малозначущою на практиці. «Росіяни захоплять країни Балтії за сім днів. Час реакції НАТО - десять днів», - каже Скібіцький.

Хоробрість і жертовність України дали Європі багаторічну фору, усунувши безпосередню загрозу з боку колись страшних російських повітряно-десантних військ і морської піхоти щонайменше на десятиліття, зазначив він. Питання, за словами Скібіцького, полягає в тому, чи віддячить Європа за це, залишивши Україну в грі. «Ми будемо продовжувати боротися. У нас немає вибору. Ми хочемо жити. Але результат війни [...] залежить не лише від нас».

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: