Підозри нардепам від Слуги народу: НАБУ розслідує схему хабарів за голосування
НАБУ і САП за результатами операції під прикриттям викрили організовану злочинну групу, до складу якої входили чинні народні депутати України. За даними слідства, учасники групи на систематичній основі отримували неправомірну вигоду за голосування у Верховній Раді України.
Про це повідомили в НАБУ.
Відомо, що трьом народним депутатам повідомили про підозру у справі щодо отримання неправомірної вигоди. Зокрема. про це про це сьогодні, 27 грудня, з посиланням на власні джерела поінформували видання «Українська правда» та ZN.ua
За інформацією медіа, підозри отримали депутати фракції «Слуга народу» Євген Пивоваров, Ігор Негулевський та Юрій Кісєль. Також раніше сьогодні ж LB.ua повідомило про підозру Юрію Кісєлю, який обіймає посаду заступника голови фракції та очолює парламентський комітет з питань транспорту.
Усім фігурантам інкримінують прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.
«УП» також зазначає, що слідство може стосуватися й інших депутатів, зокрема Ольги Савченко.
Офіційно Національне антикорупційне бюро імена підозрюваних наразі не назвало. Самі депутати, як і фракція «Слуга народу», публічних коментарів з цього приводу не надали.
Юрій Кісєль (внизу)/фотоколаж від ЦПК
У повідомленнях також згадується, що ще у 2019 році журналісти «Радіо Свобода» звертали увагу на зв’язок Юрія Кісєля з родиною тодішнього першого помічника президента Сергія Шефіра: його син працював помічником депутата. Сам Кісєль тоді підтверджував факт співпраці, однак детальних пояснень не надавав.
Сьоогодні ж, 27 грудня, НАБУ заявило, що його співробітники разом із представниками Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не проводили обшуків у народного депутата Юрія Корявченкова, ім’я якого також фігурувало в заявах опозиції.
САП, зі свого боку, повідомила про викриття організованої групи, до складу якої входили чинні народні депутати. За версією слідства, вони систематично отримували неправомірну вигоду за голосування у Верховній Раді.
Пізніше в НАБУ заявили про перешкоджання роботі детективів з боку співробітників Управління державної охорони під час проведення слідчих дій у парламентських комітетах. УДО ці звинувачення заперечило.
Також нагадаємо, 11 грудня ZN.UA повідомило про прослуховування в офісі депутата-"слуги" Юрія Кісєля, завдяки якому НАБУ змогло зафіксувати його конфіденційні контакти не лише з колишнім першим помічником президента Сергієм Шефіром, але й з іншими численними високопосадовцями. Повідомлялось, що детективи НАБУ вийшли на "касове вікно", де депутати "Слуги народу" отримували тіньові виплати.
Фото - Співробітники Управління державної охорони чинять спротив працівникам НАБУ під час здійснення слідчих дій у комітетах Верховної Ради України, 27 грудня 2025 р./Центр протидії корупції
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар