Папа Франциск зізнався, що він залишається русофілом

НОВИНИ 05.09.2023 Коментарі 0

Спілкуючись із журналістами під час повернення з Монголії, Папа Франциск пояснив, що мав на увазі, коли заохочував російську молодь берегти спадщину своєї батьківщини: йшлося про культуру, а не імперіалістичне минуле.

Про це пише Vatican News.

«Я не мав на думці імперіалізм, коли це сказав. Я говорив про культуру», – сказав Папа Франциск, відповідаючи на запитання журналіста італійського інформагентства ANSA, який просив пояснити слова, сказані на завершення спілкування з російською молоддю, що відбулося 25 серпня 2023 року за посередництвом телемосту.

Під час традиційної прес-конференції, що 4 вересня 2023 р. відбулася на борту літака, яким Святіший Отець і журналісти, які його супроводять, поверталися з Монголії, представник італомовних медіа запитав про те, чому він згадав про такі постаті, як Петро І чи Катерина ІІ, чи він повторив би ці слова, а також що він думає про імперіалізм, зокрема, російський.

Миротворець Папа Римський почав захоплюватись катами України: УГКЦ вимагає пояснень

Відповідаючи, Папа Франциск, насамперед, вказав на контекст, у якому були сказані ці слова: це був діалог з російською молоддю. «І наприкінці розмови я залишив їм послання, послання, яке завжди повторюю: взяти на себе відповідальність за свою спадщину», – сказав він, підкреслюючи, що саме через таке бачення він намагається заохочувати до діалогу між дідусями й бабусями та внуками, «щоби внуки переймали спадщину». «Я це говорю всюди, таким було моє послання», – наголосив Святіший Отець.

Далі Папа зауважив, що для того, щоб зазначити, про яку спадщину йдеться, він покликався на ідею великої Росії, «бо російська спадщина є дуже доброю та дуже гарною». «До прикладу, в царині літератури, в царині музики, аж до Достоєвського, який сьогодні говорить нам про зрілий гуманізм. Щоб вони взяли на себе цей гуманізм, який розвивався в мистецтві та літературі. Це другий аспект із того, що я говорив про спадщину», - сказав він, додаючи: «Третій, мабуть, не був вдалий. Говорячи про велику Росію, можливо не стільки в географічному сенсі, скільки культурному, мені згадалося те, що нас вчили в школі: Петро І, Катерина ІІ. І тут виплив цей третій (елемент - ред.), що, мабуть, не зовсім правильний. Не знаю. Нехай історики скажуть. Але це було доповнення, яке спало мені на думку, бо я вивчав це в школі».

Підсумовуючи, Святіший Отець пояснив, що хотів закликати молодих російських католиків «взяти на себе відповідальність за власний спадок, брати свій власний спадок, що означає не шукати його деінде. Взяти свій спадок. А який спадок залишила велика Росія? Російська культура має красу, має велику глибину, і не слід її стирати через політичні проблеми. У вас були темні роки в Росії, але спадщина завжди залишалася такою».

Відповідаючи на другу частину запитання, в якій йшлося про ставлення до імперіалізму, Папа наголосив: «Я не мав на увазі імперіалізм, коли говорив це, я говорив про культуру, а передавання культури ніколи не є імперіалістичним, ніколи; це завжди діалог, і я говорив про це». Святіший Отець погоджується з тим, що «існують імперіалізми, які хочуть нав’язувати свою ідеологію», й звертає увагу на те, що «коли культуру дистилюють і перетворюють в ідеологію, то це є отрутою». «Використовується культура, але віддистильована в ідеологію. Власне це треба розрізняти: коли йдеться про культуру народу, а коли – про ідеології, які виникають у якогось філософа, в якогось політика цього народу. І це я кажу для всіх, також і для Церкви», - сказав Папа, зауваживши, що й у Церкві зустрічаються ідеології, які відривають її від життя.

«Ідеологія не здатна втілюватися, вона є лише ідеєю. Але коли ідеологія набирає сили та стає політикою, вона зазвичай стає диктатурою, чи не так? Вона стає нездатною до діалогу, до того, щоби співжити з культурами. Й імперіалізми роблять саме це. Імперіалізм завжди консолідується на основі ідеології. Також і в Церкві ми повинні розрізняти між доктриною та ідеологією: справжня доктрина ніколи не є ідеологічною, ніколи; вона закорінена у святому вірному Божому людові; натомість ідеологія відірвана від дійсності, відірвана від народу... Не знаю, чи я відповів на запитання», - мовив Святіший Отець.

Фото – vaticannews.va

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: