Орбан наривається на "виліт" з Європейського Союзу, а Угорщині комфортніше товариство московії та Китаю

АНАЛІТИКА 17.12.2023 Коментарі 0

Угорщина очікує послаблення Європи та зміцнення Китаю; Орбан вважає ліберальну демократію руйнівною. Будапешт сповідує "неліберальну демократію" і зізнається: на Сході йому комфортніше, ніж у Брюсселі.

Про це у ТГ-каналі "Орестократія" пише Орест Сохар. Нижче подаємо основні тези статті.

За його словами, на євразійському континенті є 4 держави, які прагнуть відродити імперське минуле. Ци Китайська народна республіка, російська федерація, Туреччина й Угорщина. 

Автор нагадує, що країни Антанти, які перемогли у І-ій Світовій війні, та розгромлена Угорщина уклали Тріанонський мирний договір. Згідно з ним Угорщина втратила понад 63% свого населення та 2/3 території, яку "розібрали" сусіди:

Румунія – Трансільванію і східний Банат;

Чехословаччина – Словаччину, Закарпаття (1945 року приєднано до радянської України);

Югославія – Хорватію, Бачку та західний Банат;

Австрія – Бурґенланд.

У свідомості пересічного угорця капітуляція 1920 року асоціюється з найбільшою національною трагедією, а відродження імперії – велика фантомна мрія. 

"Ми, члени угорської нації, обіцяємо зберегти інтелектуальну та духовну єдність нашої нації, розірвану бурями минулого століття", - одне з перших речень новітньої угорської конституції. 

У сучасний герб країни включені середньовічні елементи – три зелені угорських гори Татри, Матра та Фатра,  дві з яких "розібрані" сусідами. 

Партія "Фідес" Орбана експлуатує тему імперіалізму, а сам премʼєр-міністр полюбляє натягнути на себе символіку "Великої Угорщини" (на фото).

Угорщина очікує послаблення Європи і зміцнення Китаю. Орбан вважає ліберальну демократію руйнівною, бо корупція, секс і моральна деградація, мовляв, розвалюють США і, відповідно, Західну Європу. Натомість Будапешт сповідує "неліберальну демократію" і зізнається: на Сході йому комфортніше, ніж у Брюсселі.

У жовтні 2023 року, коли світ намагався вгамувати Пекін і москву, Орбан полетів на пекінський форум "Один пояс, один шлях", де розшаркувався перед Сі та бункерним. Головний меседж – побудова спільного майбутнього.

Угорщина купує російську нафту та газ, "Росатом"  2014 року будує АЕС в Угорщині. Під виглядом банку у Будапешті було відкрито штаб-квартиру російської розвідки. Орбан є адвокатом агресивної політики кремля і гальмує євроінтеграцію України. 

Українські спецслужби повідомляли, що Угорщина знала про майбутній повномасштабний напад росії на Україну і навіть планувала анексувати частину української території. Ця гіпотеза опосередковано підтверджується тим, що напередодні широкомасштабного вторгнення – 1 лютого 2022 року – Орбан прилітав до бункерного. 

Потяг до Сходу пояснюється етнічною схожістю. Пращури угорців мешкали в північно-східній частині Уральських гір, угорська споріднена з хантийською та мансійською мовами, великий вплив на неї мали тюркські й іранські мови. Тому зовнішньополітичною стратегією Орбана є туранізм, що виник у XIX столітті в росії та Австро-Угорщині і ґрунтується на спільному походженні тюркських, монгольських та інших алтайських народів. 

Сьогодні Будапешт де-факто виконує функцію агента впливу ревізіоністського Сходу в ЄС, блокує вступ Швеції в НАТО та допомогу Україні, але Брюссель не поспішає видалити зі свого політичного лона чужорідне тіло.

Стаття 7 договору про ЄС передбачає можливість призупинення прав члена, -  у разі порушення засадничих принципів ЄС. Та політична "ампутація" розвʼяже Будапешту руки, і він покотиться у неприховані політичні обійми КНР і РФ. Тому Брюссель лише маніпулює "7-ою статтею", та поки не застосовує . Зокрема, саме так канцлер ФРН Шольц змусив Орбана покинути залу в момент голосування за рішення про євроінтеграцію України.  

Схоже, під контролем отієї "7-ої статті" Брюссель і Будапешт співіснуватимуть ще деякий час, доки не зміниться політична конʼюнктура: або угорський народ переобере собі владу, або Угорщина зрештою відкрито притулиться до "братніх народів" Сходу.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: