На московії – огіркова криза, у Сибіру – обмеження на купівлю «в одні руки»

НОВИНИ 17.02.2026

Вартість огірків у росіянських магазинах з грудня зросли більш як удвічі. За офіційною статистикою, їх ціна перевищила 300 рублів (близько 3,91 долара) за кілограм, тоді як реальні цінники удвічі, а то й утричі вищі. Пересічні московити відказують, що кілограм огірків тепер коштує дорожче, аніж кілограм м’яса. При цьому вартість цього овоча у рідному для ліліпутіна Санкт-Петербурзі вища, ніж у Нідерландах.

Гострослови у мережі пропонують замінювати огірок екзотичними манго та пітахаєю, оскільки ціна за кілограм у них зрівнялася. Але росіянці обурюються, політики і регулятори вимагають пояснень і контрзаходів.

Найбільше відчули стрибок огіркових цін мешканці Сибіру. Там деякі магазини навіть запровадили обмеження на кількість огірків, які може купити один покупець. А західні журналісти звертають увагу на вірусне відео про крадіжку господарем магазину 1,5 тони огірків з метою їх перепродажу за завищеними цінами.

Представники правлячої партії «Єдина росія» та опозиційних груп, таких як «Справедлива росія» та компартії рф вимагають пояснень від виробників та роздрібних торговців, повідомляє RMF24. Антимонопольний регулятор також попросив їх пояснити причини підвищення цін.

Сергій Миронов, лідер партії «Справедлива росія», іронічно зауважив, що «таке ж пояснення використовувалося минулого року у випадку із «золотою» картоплею, а тепер у нас «позолочені» огірки». «Що ж людям робити? Просто змиритися з тим, що вони не можуть дозволити собі базові продукти?» — запитав він.

Міністерство сільського господарства пояснює зростання цін сезонністю. Рашапропагандисти підхопили цю офіційну версію і почали «пояснювати» у відповідь на публікації західних медій, що, мовляв, цієї пори сезонні товари на росії дорожчають. І «криза дорожнечі життя на росії» в огірковому вираженні «завершиться вже до літа», коли з’являться овочі нового сезону. Що ж, непогано – адже попереду ще два-три місяці цінового спринту!

Укотре вразили московити й своїм «креативом». Так стикнувшись із високими цінами, одна з популярних російських газет… роздала читачам насіння огірків для самостійного вирощування.

Усі ці цінові стрибки позначаються і на гаманцях росіянців, і на рівні інфляції в країні-окупанті. Також московити скаржаться на зростання комунальних платежів, цін на паливо, продукти харчування та ціни в ресторанах. Їхній центробанк прогнозує інфляцію до 5,5% цього року, хоча реальні цифри можуть бути значно вищими. Однак в тоталітарних рашистських умовах про це навряд чи повідомлятимуть офіційно.

Опозиційні партії в держдумі вже пропонують запровадити обмеження націнок на основні продукти харчування. Урядовці запевняють, що ціни на огірки мають впасти з настанням теплих місяців, і що росія самодостатня у виробництві огірків. Однак ці пояснення вже споживачів не задовольняють. На «огіркову революцію» ситуація ще не тягне, але чим більше таких конфліктних точок невдоволення буде виникати, тим більше шансів, що російській владі доведеться займатися розрулюванням внутрішніх проблем.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ maj0r_news
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися