Трамп у Ватикані: день народження Меланії у літаку та релігійні меседжі
Перебуваючи у Ватикані, Президент США Дональд Трамп повідомив журналістам про план святкування дня народження своєї дружини Меланії під час поїздки у Ватикан на похорон Хорхе Бергольйо. Як і торік, святкування було незвичним.
Власне, на тлі напруженого графіка перших 100 днів другого терміну президент Дональд Трамп все-таки знайшов спосіб відсвяткувати 55-річчя першої леді Меланії Трамп − нехай і вельми по-робочому. Романтична вечеря відбулася на борту літака Air Force One.
Президентська пара, перебуваючи у Ватикані, замість романтичної вечері в котрійсь із затишних римських тратторій з нагоди 55-річччя першої леді, вирішила відразу повернутись у США. Трамп пояснив, що на тлі підготовки угод щодо міжнародних тарифів, ситуації в Україні, в Ірані та Газі часу на традиційне святкування дня народження попросту нема. Усміхаючись, президент у розмові із журналістами зазначив: «У Меланії буде робочий день народження».
Християнство Меланії Трамп
Меланія Трамп − практикуюча римо-католичка. У католицизмі вона була охрещена ще під час свого дитинства в Словенії, здебільшого католицькій країні. Про релігійні переконання Меланії стало відомо після її візиту до Ватикану в 2017 році. Тоді вона зустрілася із Бергольйо і отримала від нього вервицю у подарунок.
Після цієї зустрічі речник Меланії підтвердив її католицьку віру. Меланія Трамп стала другою першою леді-католичкою після Жаклін Кеннеді.
Незважаючи на закритість від публіки Меланії, віра першої леді проявляється в її вчинках. Вона брала участь у релігійних церемоніях і відвідувала католицькі установи, як-от, дитяча лікарня у Ватикані, де поклала квіти до фігури Божої Матері. А в Білому Домі влаштовує релігійні святкування, зокрема на Великдень.
Світогляд президента США
Дональда Трампа прийняли до американської Пресвітеріанської церкви, яка є домінуючою у течії кальвінізму. Довгий час Дональд Трамп вважався класичним протестантом у кальвіністському спрямуванні. Однак в інтерв'ю американській «Релігійній службі новин» у 2020 році він заявив, що ідентифікує себе позаконфесійним християнином, що залучає його до одного із найбільш швидкозростаючих сегментів американського протестантизму.
Християнська позаконфесійність − це сучасний неоагностицизм, у суті своїй − атеїстичне безбожжя. Агностики вважають, що Бога як такого нема, проте у Всесвіті є якийсь невідомий і неосяжний Інтелект.
Можна припустити, що декларований світогляд Дональда Трампа є політичним агнотицизмом, тобто не утотожненням себе із жодною християнською деномінацією, щоби його політичний тренд підтримували всі
християни. Особливо, якщо Трампові заманеться втретє податись на президентські перегони у 2028 році, про що він виразно натякає.
Релігійні меседжі Дональда Трампа посилились після невдалої спроби замаху на його вбивство під час передвиборчого мітингу в місті Батлер, штат Пенсильванія, у 2024 році. «Бог оберіг мене», - сказав Трамп під час Національного молитовного сніданку в лютому 2025 року.
Маршрут президентського подружжя у Ватикані
Президент Дональд Трамп і перша леді Меланія Трамп прибули до Риму 25 квітня, в п'ятницю ввечері. Вони зупинились на віллі Таверна, резиденції посла США в Італії. Це перша міжнародна поїздка Дональда Трампа після повернення на посаду президента в січні 2025 року.
На борту лайнера Air Force One президент США повторив свої плани зустрітись «із деякими людьми в Римі», зокрема із прем'єр-міністеркою Італії Джорджією Мелоні, кількома президентами ЄС. Дональд Трамп ремствував, що такі зустрічі у Ватикані відбудуться «надто швидко», і додав: «Чесно кажучи, це трохи нешанобливо − проводити політичні розмови, коли ви берете участь у похороні». А далі зізнався: «Я таки буду змушений розмовляти із багатьма людьми, вони наполягають».
Серед тих, кого президент США не очікує побачити, − так це Джо Байден. Дональд Трамп сказав, що не передбачав, що його попередник набереться сил прибути у Ватикан на похорон. А на питання, чи зустрінуться вони, твердо відповів: «Така зустріч не є першочерговою у моєму списку».
Джо Байден: немічний, але амбітний
Британський суспільний телеканал повідомив, що Джо Байден був першим серед відомих світових політиків, які прибули у Ватикан для участі в похоронах. Прибув навіть попереду Дональда Трампа.
Журналісти британського телеканалу зафіксували, як немічний Джо Байден, тримаючись за руки своєї дружини Джилл Байден і невідомого єпископа, важко спускався сходами на площу Святого Петра.
Джо Байден називає себе католиком, хоча його політичний тренд навіть не був наближеним до католицизму. Під час його президентства набули широкого розмаху деструктивні антиморальні тенденції. Негритянські банди BLM нищили культурну спадщину США, нищили бізнес білих американців,
трансгендери вривались у жіночі вбиральні та душові, змагались із жінками під час спортивних ігор, а дітям без відома батьків змінювали стать тощо.
Особливо блюзнірською була тенденція знущатись над білими американцями, чиї предки заснували і розбудували США, під приводом неприпустимого верховенства білої раси.
Нагадаю, Джо Байден мав намір припасти до грудей Хорхе Бергольйо в останні місяці свого президентства і отримати благословення на новий президентський термін. Однак не встиг. Рідна Демократична партія виштовхала Джо Байдена із політичних перегонів на узбіччя політичної історії.
Ярослав Левків
Фото з відкритих джерел
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар