Конституційний суд Чехії розгляне суперечку між президентом і урядом щодо саміту НАТО

НОВИНИ 23.06.2026
Конституційний суд Чехії прийняв до розгляду позов президента Чехії Петра Павела про розмежування повноважень після того, як уряд на чолі з Андреєм Бабішем не включив главу держави до складу делегації на липневий саміт НАТО в Анкарі.

Президент вважає рішення уряду порушенням його конституційних повноважень представляти Чехію на міжнародній арені та наголошує, що участь президента у самітах НАТО є усталеною практикою. За його словами, уряд не може одноосібно обмежувати роль глави держави, - про це пише Чеське радіо.

Натомість прем'єр Бабіш заявив, що нинішній саміт має специфічний характер і стосуватиметься передусім оборонних витрат, а також наголосив, що зовнішню політику визначає уряд. Він назвав позов президента «непотрібним».

Опозиційні партії підтримали Петра Павела, звинувативши уряд у створенні безпрецедентного конфлікту між найвищими державними інституціями.

Тепер Конституційний суд має визначити, хто саме уповноважений ухвалювати рішення щодо участі президента в міжнародних самітах та чи може уряд обмежувати його представницькі функції.

Фото - Петр Павел і Андрей Бабіш/Tomáš Fongus, Kancelář prezidenta republiky

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ ЗАХІДНИЙ ФРОНТ
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися