Колишній голова СБУ назаконно привласнив 65 га лісу у Черкаській області

НОВИНИ 27.01.2024 Коментарі 0

Черкаська обласна прокуратура у судовому порядку витребувала 65 га лісового масиву з незаконного володіння колишнього високопосадовця, який до Революції Гідності працював головою СБУ та першим віце-прем’єр-міністром України. Мова про 40 земельних ділянок лісогосподарського призначення в адміністративних межах Бобрицької сільської ради Канівського району. Їх вартість становить понад 1,5 млрд грн.

Про це повідомив Офіс Генпрокурора.

У повідомленні не названо прізвище ексголови СБУ, але відомо, що із 2010 по 2012 рік головою СБУ був Валерій Хорошковський, згодом він обіймав посаду першого віцепрем’єра.

Отже, прокурори встановили факт привласнення земель лісового фонду. Їх виділили низці осіб, а у 2005 році ділянки потрапили до родини топ-чиновника. Відтак перейшли з державної у приватну власність.

Прокуратура відреагувала на порушення інтересів держави та подала до суду позов про повернення їх державі.

Спір двічі розглядав Верховний Суд. Відповідачі упродовж цього часу не полишали спроб зберегти незаконно набуте право на землі, що мають належати державі. Вони змінювали кадастрові номери та конфігурацію ділянок. Оскаржували судові рішення і затягували судовий розгляд.

Наприкінці 2022 року за результатами розгляду нової справи Канівський міськрайонний суд Черкаської області задовольнив позов прокуратури. Однак це рішення відповідачі знову оскаржили.

Під час перегляду справи апеляційний суд залишив апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін. Наразі воно набрало законної сили.

Наступним кроком прокуратури стане виконання судового рішення – набуття земель у державну власність в особі Черкаської обласної державної адміністрації.

Фото – Офіс генпрокурора

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: