Кіберполіція попереджує про «поштовий фішинг»

НОВИНИ 27.12.2023 Коментарі 0

Останніми днями почастішали випадки отримання українцями фейкових СМС-повідомлень нібито від імені українського поштового сервісу. Громадян закликають не переходити за невідомими посиланнями та не вводити свої персональні та фінансові дані.

Сповіщення від користувачів на кшталт «Пошта України» чи «Поштове відділення» (насправді у нас працює оператор «Укрпошта»), доволі часто з іноземним префіксом телефонного номеру містить фішингові посилання на підконтрольні шахраям ресурси. Мета шахраїв – збір платіжних даних користувачів з метою привласнення їхніх заощаджень.

Як попереджають у Кіберполіції, аферисти переконують жертву перейти за посиланням на підконтрольний їм ресурс, та ввести дані своєї банківської картки (ім’я власника, номер, CVV-код та термін дії).

У подальшому зловмисники купують різноманітні товари онлайн, використовуючи для розрахунку незаконно отримані дані громадян.

Також, заволодівши такими відомостями, шахраї можуть оформити повернення вже замовлених товарів, привласнюючи кошти з рахунків жертв.

Аби не втратити кошти, Кіберполіція закликає дотримуватися таких правил:

- не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями;

- отримуйте дані про надходження посилки на лише офіційному сайті поштового сервісу або у застосунку;

- перевіряйте правильність URL-адреси сайту перед введенням конфіденційних даних - навіть найменша невідповідність може означати, що користувач потрапив на фішинговий сайт;

- заведіть окрему інтернет-картку для онлайн-шопінгу, на яку переказуйте лише ту суму, що необхідна для сплати;

- сплачуйте гроші після отримання товару, аби мінімізувати ризики втрати коштів;

- не повідомляйте стороннім особам коди-підтвердження, які приходять у SMS-повідомленнях або безпосередньо у застосунки;

Якщо ви запідозрили, що ваша платіжна інформація стала відома шахраям, негайно зверніться до банку та заблокуйте карту.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: