Канада не продається, Канада розпадається
Із Канадою стався такий самий класичний випадок, як із тими людьми, які слухають, але не чують те, про що їм говорять. Ось і Канада слухала, слухала, але так і не збагнула, що їм казав Дональд Трамп.
Видання «Українська правда» повідомило на своїх шпальтах, із посиланням на канадську телерадіокомпанію CBC News, що одним із ключових питань під час зустрічі у Вашингтоні президента США Дональда Трампа і прем’єр-міністр Канади Марка Карні було питання війни Московії проти України. Ба більше, канадські медіа зобразили Дональда Трампа таким собі недотепою. Зі слів неназваного канадського чиновника, який начебто в Білому Домі брав участь у званому обіді в кімнаті Рузвельта, розгублений Дональд Трамп усе допитувався у Марка Карні поради, що США що робити з війною в Україні, що робити з Китаєм, що робити з Іраном, що робити з Ізраїлем і Ґазою. А канадський прем'єр, самовдоволено розвалившись у кріслі, давав Трампові політичні настанови.
Уявляєте, Марк Карні приїхав на зустріч із Трампом і запізнився на 25 хвилин, щоби першочергово обговорити Україну та давати Трампові міжнародні політичні поради. Інших клопотів у канадського прем'єра нема. Така вона ця фейкова канадська преса, яку залюбки переповідає «Українська правда».

Натомість, на противагу канадським медіа і «Українській правді», канадський блогер і затятий антитрампіст, який називає себе Канадським Марком із Едмонтона, якого ще дитиною вивезли у Канаду зі Львова, повідомив, що наслідки бесіди Трампа і Керні не надто позитивні для Канади.
Канадський Марк пильно слідкує за політичною ситуаціє в Канаді, у США і в Україні, іноді згадує про Європу. Блогер дійшов висновку, що Марку Карні, фактично, не вдалось «поставити Трампа на місце, бо Трамп принизив прем'єр-міністра Канади заявою, що Канада повинна стати 51 штатом США». У підсумку, зазначив Канадський Марк, зустріч завершилась не погано, не критично, але точно не на користь Канади, оскільки Трамп застосував свою силу і політичний досвід у перемовинах.
А ще Канадський Марк не чув інформації, щоби Дональд Трамп і Марк Керні обговорювали Україну під час обіду в кімнаті Рузвельта, як наполягають канадські медіа і «Українська правда».
Отже, лише під час візиту новообраного прем'єра Канади Марка Керні до Білого Дому він, прем'єр, урешті усвідомив, яку безглузду помилку зробили канадці. Але вже пізно. Трамп доступно на пальцях пояснив Керні, що на міжнародному ринку роблять США і які наслідки це матиме для Канади.
У Білому Домі президент США сказав: «Нам дуже приємно мати із Канадою справи, але невигідно. Ми втрачаємо щороку $200 мільярдів. Ми дозволяємо канадцям завозити товари на ринок США без мита, дозволяємо конкурувати з американськими виробниками на рівних правах. Натомість канадці не дозволяють нам завозити американські товари до Канади, тому що бояться, що це зашкодить канадським виробникам. У США більше нема ні бажання, ні можливості субсидувати канадську економіку, а також Китай, Японію, Європу та багато інших країн.
Через це субсидування американці змушені позичати гроші під відсотки, щоби заповнити наші економічні втрати від цієї несправедливої торгівлі. Крім того, Канада та Європа перестали витрачати кошти на оборону, тому що ви знаєте, що США вас захистять. Тобто ви, по суті, нас грабуєте, а ми при цьому ще повинні вас захищати.
Як тільки я все це теж розповів Джастіну Трюдо, що маю намір запроваджувати мита і за що саме їх запроваджувати, ваш Трюдо відповів, що це буде смерть для Канади. І пішов у відставку».
США вже оголосили мита на автомобілі, сталь, дерево, алюміній. Канадські товари через це стали дорожчими за американські на 20%. Тобто громадяни США перестають купувати на своїй території канадські товари. У США є все, що Канада продає на американський ринок. То навіщо американцям купувати в Канади те, що вони мають, а ще й купувати значно дорожче? У Канади 90% експорту йде саме у США, отож саме Канада постійно жила за рахунок американських громадян.
Дональд Трамп наголосив: «У Канади більше не буде субсидованого експорту з боку США, не буде прибутку, не буде робочих місць. Я запропонував вам руку допомоги. Долучайтесь до нашого союзу, тоді між нами не буде кордону, між нами не буде стіни, не буде мита. Канадці отримають зниження податків, адже у США значно нижчі податки, аніж у Канаді.
Ще ви отримаєте гарну армію, яка захистить кордони та доступ на наш спільний ринок. Разом ми об'єднаємо Канаду, Гренландію, Аляску і територію США, і будемо захищені, будемо процвітати і будемо жити у мирі. Ви відмовились. Тепер Канаді доведеться шукати для своїх товарів нові ринки збуту. Де ви їх знайдете, я не знаю, але це не моя справа».
Більшість канадців, які є ліберал-соціалістами, увесь час – під час президентської кампанії та після неї – називали Трампа різними непристойними словами, зокрема дурнем. Цікаво, чи в Оттаві тепер усвідомили, хто залишився в дурнях без американського ринку збуту для 90% канадських товарів?
Канадський сепаратизм
Дональд Трамп не на порожньому місці вирішив запропонувати Канаді стати 51 штатом США. Ще 2021 році канадські провінції Альберта, Саскачеван і Манітоба (позначені жовтим кольором) вирішили стати першою «суперпровінцією» Канади, тобто економічно відокремитись від решти провінцій і територій, перестати годувати соціалістичних дармоїдів та нероб-емігрантів. У цьому проєкті три провінції наголошують, що є низка економічних проблем, які найкраще вирішувати разом, об'єднавши три провінційні економіки.
Канадські провінції і території
Провінції – це суверенні адміністративні одиниці, які існують на підставі канадської Конституції і мають вищу владу в рамках своєї компетенції, незалежно від федерального уряду. Кожна провінція має свою внутрішню Конституцію, яка регулює внутрішнє на життя громадян цієї провінції. Провінції можуть відокремитись від решти Канади.
Території – це адміністративні одиниці, які перебувають у віданні канадського федерального Парламенту, який звичайним законом надає деякі повноваження місцевим адміністраціям. Території займають величезну площу, причому на них надзвичайно низька щільність населення, значну частину якого становлять представники «перших людей» Канади. Території перебувають у цілковитій владі федерального Парламенту.
Пастка для американських республіканців
Припустімо, що з часом економіка Канади просяде настільки, що Оттава сама прийде у Вашингтон проситись у прийми. Припустімо, що Канаду приймуть. А далі настануть такі політичні обставини, що республіканці вже не побачать ані Білого Дому, ані Сенату. Замість нелегальних мігрантів, яких запустили у США і частково легалізували, щоби демократи кількісно захопили владу, роль нелегалів виконають канадські ліберал-соціалісти, які на ідеологічному ґрунті обов'язково об'єднаються з американськими байденістами. Американо-канадські ліваки, захопивши Білий Дім і Конгрес нескоро повернуть його республіканцям, хіба що внаслідок цілковитого економічного провалу лівацької доктрини.
Ярослав Левків
Фото з відкритих джерел
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар