Канада, Данія, Нідерланди і Бельгія дадуть гроші на чеську ініціативу – 800 тис. снарядів їдуть в Україну  

АНАЛІТИКА 07.03.2024 Коментарі 0

Ордери Міжнародного кримінального суду – це чіткий сигнал всім пособникам путінського режиму, що за злочини доведеться відповідати. «Сергей Котов» поповнив ряди Чорноморського підводного флоту Росії. Нідерланди будуть співфінансувати чеську ініціативу щодо замовлення для України 800 тисяч артилерійських снарядів, – авторський огляд важливих воєнно-політичних подій.   

Ордери Міжнародного кримінального суду – це чіткий сигнал всім пособникам путінського режиму

5 березня Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордери на арешт командувача Чорноморським флотом РФ Віктора Соколова та командувача російської дальньої авіації Сергія Кобилаша. Російські військові керівники Соколов і Кобилаш підозрюються МКС у вчинені воєнних злочинів проти цивільних українців з 10 жовтня 2022 року до щонайменше 9 березня 2023 року.

Фото: Кобилаш Сергій і Соколов Віктор (колаж РБК-Україна)

Підозрюваним інкримінують напад на цивільні об’єкти, заподіяння надмірної випадкової шкоди цивільним особам та пошкодження цивільних об’єктів, злочини проти людяності у вигляді анти гуманних дій.

Російські воєнні злочинці Соколов і Кобилаш відтепер у статусі розшукуваних у 124 країнах світу, які ратифікували Римський статут. Зокрема й у Таджикистані й Вірменії, які є учасниками російських інтеграційних об’єднань.

Це вже друге резонансне рішення МКС після видачі ордеру на арешт Володимира Путіна і так званого “дитячого омбудсмена” РФ Львової - Бєлової 17 березня 2023 року.

Ордери МКС - це чіткий сигнал всім представникам і пособникам путінського режиму, що за вчинені злочини їм рано чи пізно доведеться відповідати.

російський патрульний корабель«Сергей Котов» поповнив ряди Чорноморського підводного флоту Росії

А тим часом спецпідрозділ ГУР МО “Group 13” у співпраці з ВМС України уразив патрульний корабель (ПКР) Чорноморського флоту РФ “Сергей Котов”. Це чергова визначна морська перемога України.

Протягом 2024 року це вже третій уражений корабель російського флоту після ракетного крейсеру “Ивановец” та великого десантного корабля “Цезарь Куников”.

«Сергей Котов» поповнив ряди Чорноморського підводного флоту Росії, що патрулює на дні Чорного моря

Атака на ПКР “Сергей Котов” відбулось у територіальних водах України, українськими морськими дронами “Magura V5”.

ПКР “Сергей Котов” був найновішим з усіх уражених російських кораблів – він був уключений до складу флоту лише влітку 2022 року. Його вартість оцінюється приблизно у $65 млн.

Патрульні кораблі проєкту 22160, до яких належав “Сергей Котов”, є носіями крилатих ракет “Калібр”. Ними Росія систематично тероризує мирні міста України. У складі ворожого флоту було лише 4 патрульні кораблі проєкту 22160, а “Сергей Котов” - найновіший з них.

Ще один корабель цього проєкту “Павел Державин” перебуває на ремонті після атаки українськими морськими дронами у жовтні 2023 року.

«Сергей Котов» поповнив ряди Чорноморського підводного флоту Росії, що патрулює на дні Чорного моря, куди потрапило вже більше 25% російських військових кораблів.

Нідерланди - надійний союзник і партнер України

Від початку повномасштабного вторгнення Росії, Нідерланди виступають надійним союзником і партнером України.

Крім того, ця країна готує судовий позов проти Росії, щоб зобов’язати її компенсувати фінансові витрати на подолання збитків, завданих катастрофою рейсу МН17 у 2014 році, коли російська ракета над Донеччиною збила нідерландський рейсовий літак.  Нині Україна і Нідерланди підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки. Таким чином, Нідерланди стали вже сьомою країною, з якою укладено безпекову угоду.

Офіційна Гаага виділяє Україні новий пакет військової допомоги, який включає 14 надувних катерів з жорстким корпусом (RHIB), вісім воєнізованих річкових патрульних катерів і бойові катери CB90.

Також Нідерланди профінансують чеську ініціативу щодо замовлення для України 800 тисяч артилерійських снарядів. Нагадаємо, що Президент Франції Емануель Макрон підтримав чеську ініціативу щодо постачання 800 тисяч артилерійських снарядів в Україну з країн за межами ЄС.

Навесні 2023-го Європейський Союз пообіцяв передати Україні мільйон боєприпасів, однак не впорався із виконанням взятих на себе зобов’язань у заявленому обсязі. Проблеми із забезпеченням України продукцією власного оборонно-промислового комплексу спонукають союзників шукати альтернативні варіанти, зокрема, знаходити необхідні боєприпаси за межами країн ЄС.

Ще на Мюнхенській безпековій конференції президент Петр Павел заявив, що Чехія знайшла до 800 тисяч снарядів стандартного калібру НАТО, які може за кілька тижнів відправити в Україну, якщо отримає фінансування для засобів доставки. Чеську ініціативу вже підтримали Канада, Данія, Нідерланди і Бельгія. Дві останні разом виділять €450 млн на закупівлю боєприпасів.

Достатнє і своєчасне забезпечення Сил оборони України артилерійськими боєприпасами дозволятиме активно стримувати ворожий натиск та берегти життя багатьох українських воїнів.

    Олександр ЛЕВЧЕНКО, посол України в Хорватії 2010 -2017 рр., історик

(Головна світлина – Генштаб ЗСУ)

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: