Генпрокурор вже заявив про передачу справ від НАБУ іншим правоохоронним органам
Така заява Генерального прокурора Руслана Кравченка сьогодні, 23 липня, пролунала на засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради щодо корупції в правоохоронних органах. Це сталось наступного ж дня після ухвалення у турборежимі ганебного закону, що демонтує антикорупційні органи, - про це повідомив Центр протидії корупції.
"У відповідь на запитання нардепа Бужанського Кравченко сказав, що нібито в НАБУ є справи, які йому не підслідні. Саме тому він планує переглянути справи антикорупційного бюро і передати їх іншим правоохоронцям, в чиїй насправді, на думку Кравченка, вони підслідності.
"Це окремий кейс – відправити за підслідністю справи, які розслідує НАБУ за чужою підслідністю, до правоохоронних органів, які мають цю підслідність", – заявив Руслан Кравченко.
Не секрет, що найпростіший спосіб злити справу – це передати її для розслідування іншому органу. У практиці роботи НАБУ навіть є випадок, коли керівництву детективів пропонували хабар в 800 тис. доларів лише за передачу справи до поліції. За часів сумнозвісного керівника САП Назара Холодницького саме передача справ до інших органів була ключовою схемою злиття. Центр протидії корупції в той час навіть вів реєстр таких злитих справ.
Цим же методом знищували справу Олега Татарова, яку завдяки тодішній Генеральній прокурорці Ірині Венедіктовій та Печерського і Шевченківського судів передали до СБУ, де за нашими даними закрили через сплив строку досудового розслідування (правки Лозового).
Прийнятим вчора законом, передачу справ НАБУ іншим органам фактично легалізували і Генпрокурор фактично анонсував уже перегляд та дослідження проваджень НАБУ і САП.
У інших органах, які підконтрольні Офісу Зеленського, в таких справах нищаться докази, спливають строки або їх просто закривають зрештою", сказано у повідомленні.
Нагадаємо, учора, 22 липня, Президент України Володимир Зеленський підписав закон №12414, що обмежує повноваження Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Від сьогодні, 23 липня, документ набув чинності - після офіційного оприлюднення у «Голосі України».
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар