Фейк: греко-католиків нібито звільнили від мобілізації

НОВИНИ 08.02.2024 Коментарі 0

Інформацію про те, що греко-католики України нібито отримали звільнення від мобілізації "від президента", поширювали деякі користувачі соцмереж. Підставою для таких повідомлень стала новина про те, що Київська Трьохсвятительська духовна семінарія отримала ліцензію Міністерства освіти і науки України першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю «Богослов’я». 

Як з’ясували фахівці проєкту StopFake, дійсно наказом Міносвіти і науки України від 15 січня 2024 року Київська Трьохсвятительська духовна семінарія УГКЦ отримала державну ліцензію та була внесена до Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Однак ця подія ніяк не впливає на мобілізаційний процес в Україні та жодним чином не звільняє парафіян греко-католицької церкви від конституційного обов’язку захищати країну. 

У коментарі для «УП» адвокат юридичної фірми «Міллер» Андрій Новак пояснив, що згідно із законодавством України релігійні переконання не звільняють людину від обов’язку захищати державу. Конституція закріплює рівність всіх громадян і не допускає дискримінації за релігійною ознакою. У Законі про мобілізаційну підготовку та мобілізацію немає жодних винятків щодо вірян. Військовий обов’язок однаковий як для віруючих, так і для атеїстів. 

Водночас у статті 35 Конституції України наголошується, що якщо виконання військового обов’язку суперечить релігійним переконанням громадянина, виконання цього обов’язку має бути замінено альтернативною (невійськовою) службою. В Україні існує список релігійних організацій, послідовникам яких заборонено не лише використовувати, а й навіть брати до рук зброю. Греко-католицької церкви у тому переліку немає. Втім, ця норма застосовується лише до строкової служби у мирний час. 

Поширюючи подібні фейки, пропагандисти прагнуть викликати недовіру суспільства до рішень уряду та дискредитувати процес мобілізації в країні. 

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: