Економіка України адаптується та відновлюється більш швидкими темпами, - міністр

Економіка 10.06.2023 Коментарі 0

За даними Держстату за підсумком І-го кварталу 2023 року у річному вимірі зменшення ВВП становило 10,5%. Це значно краще за попередні оцінки Мінекономіки («мінус» 14,1%) . Про це повідомила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко.

«Такі дані свідчать про те, що економіка України адаптується та відновлюється більш швидкими темпами, ніж прогнозувалось раніше. Вона продовжує працювати та долати виклики війни. І це підтверджується зростанням реального ВВП сезонно скоригованого у І кварталі 2023 порівняно із 4-м кварталом 2022 на 2,4%. Підтримкою для бізнесу та населення лишаються заходи Уряду щодо стабілізації ситуації в енергетиці та вирішенні логістичних проблем у тому числі, з доступом до окремих морських портів в рамках зернової угоди», - повідомили в Мінекономіки.  

«Сприяє покращенню ситуації реалізація програм відновлення та підтримки підприємств, які полегшують доступ до фінансових ресурсів, зокрема, програми «Доступні кредити 5-7-9%» та грантових програм під загальною назвою «єРобота», фінансування суттєвих обсягів капітальних видатків на відновлення зруйнованої інфраструктури, житлових та соціальних об’єктів. Усе це стає можливим в тому числі завдяки міжнародній допомозі, яку надають країни партнери, що в комплексі підживлює стриманий оптимізм у суб’єктів економічної діяльності», - наголосила Юлія Свириденко.

Але в той же час військова агресія продовжує формувати нові шоки та випробування для українського народу. Спостерігалась затримка роботи зернового коридору, експортери відчували на собі обмежувальні заходи з боку країн сусідів на імпорт та транзит українських сільськогосподарських товарів, до них додаються наразі наслідки терористичного акту – руйнування Каховської ГЕС.

В таких складних обставинах Уряд продовжує активно знаходити шляхи вирішення проблем, приймати заходи для подолання негативних наслідків та забезпечення умов розвитку економіки для посилення руху у напрямку перемоги. Як зазначають в Міністерстві економіки України, завдяки цьому у другому кварталі наразі також спостерігається позитивна динаміка ВВП.

Фото – Юлія Свириденко / ФБ

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: