Друга ліліпутіна Саркозі закриють вдома на рік. А можуть додати ще 10 років в’язниці

АНАЛІТИКА 19.12.2024 Коментарі 0

Попередній вирок експрезидентові Франції – тюремне ув'язнення терміном на три роки, з яких два умовно – залишив в силі найвищий Касаційний суд Франції. 18 грудня він відхилив апеляцію Ніколя Саркозі щодо «справи про прослуховування», яку порушили ще у 2014 році.

Перша інстанція винесла вердикт 2021 року. У травні 2023-го вирок, оскаржений експрезидентом, підтвердив Апеляційний суд. Це рішення Саркозі оскаржив у вищій і останній інстанції – Касаційному суді, який і поставив фінальну крапку в судовому процесі, повідомляє ЄП з посиланням на французькі медіа.

Таким чином Ніколя Саркозі разом із двома іншими обвинуваченими – своїм колишнім адвокатом Тьєррі Ерцогом і експомічником генпрокурора при Касаційному суді Жильбером Азібером – остаточно засудили за корупцію і торгівлю впливом. Усім трьом призначили однакове основне покарання: три роки позбавлення волі (з них два роки умовно) з відбуванням річного терміну за місцем проживання з електронним браслетом. 

Суддя ще повинен визначити, в які години засуджений матиме право залишати свій будинок (наприклад, щоб продовжувати трудову діяльність). При цьому умовну частину терміну (два роки) Саркозі можуть замінити й  реальним позбавленням волі – якщо засуджений протягом п'яти років вчинить нове правопорушення. 

Також для Саркозі зачинили двері в політику: йому заборонено протягом трьох років голосувати, висувати свою кандидатуру на виборах або обіймати посади в системі юстиції.

«Я хочу ще раз заявити про свою повну невинність і, як і раніше, переконаний у своїй правоті в цій справі. У цій справі, як і в інших, я сповнений рішучості. Правда врешті-решт переможе. Коли це станеться, усі понесуть відповідальність перед французьким народом», - прокоментував вирок експрезидент Франції.

Корупція на найвищому рівні

Вирішивши поставити наприкінці 2013 року телефони Ніколя Саркозі на прослуховування за іншими кримінальними справами – зокрема, за «лівійською справою» і за так званою «справою Беттанкур» (Ліліан Беттанкур – співвласниця французької косметичної компанії L'Oreal, яка нібито організувала нелегальне фінансування виборчої кампанії Саркозі у 2007 р.), слідчі дізналися, що один із номерів, які він використовує, зареєстрований на ім'я ізраїльського бізнесмена Поля Бісмута.

За цим номером Саркозі домовлявся зі своїм адвокатом Ерцогом про отримання конфіденційної інформації про перебіг розслідувань (у яких фігурувало його ім'я) від Жильбера Азібера, який на той момент обіймав посаду першого генерального адвоката (помічника генпрокурора) при Касаційному суді. В обмін на цю інформацію Азіберу, за даними слідства, була обіцяна добре оплачувана висока посада в судовій системі князівства Монако.

Водночас у суді всі три фігуранти справи заявляли (і продовжують заявляти) про свою невинуватість. Їхні адвокати також звинувачують прокуратуру в порушенні адвокатської таємниці (через прослуховування розмов Саркозі з Ерцогом).

Вляпався в історію

Ця справа уже увійшла в історію хоча б тим, що Саркозі став першим експрезидентом Франції, який особисто постав перед судом. Іншого експрезидента - Жака Ширака - у 2011 році засуджували до умовного ув'язнення за фінансові порушення, однак на самому судовому засіданні його не було. Інший прецедент – що колишнього главу держави уперше засудили (хоч і формально) до реального терміну.

Не виключено також, що незабаром Саркозі винесуть вироки і в інших справах. Зокрема, щодо вже згаданого незаконного фінансування Лівією (режимом Муаммара Каддафі) виборчої кампанії 2007 року. А тут якщо його визнають винним, то можуть «впаяти» до 10 років реального ув’язнення.

За даними прокуратури, Саркозі нібито за допомогою наближених людей восени 2005 року «уклав корупційний пакт» лівійським диктатором. І після того, як у 2007 році став президентом, віддячив своєму «спонсору» низкою послуг: скажімо, організував повернення Лівії на «дипломатичну сцену» (із візитом Каддафі до Парижа в грудні 2007 року та встановленням намету навпроти Єлисейського палацу) та забезпечив укладення низки великих економічних контрактів.

Звісно, що і це колишній великий друг ліліпутіна Саркозі заперечує. Але остаточну крапку в справі поставить суд, який розпочнеться 6 січня і триватиме до 10 квітня. 

Але й це ще не все. На найближчу ж осінь у Саркозі призначена апеляція ще в одній справі – про «незаконне фінансування» президентської виборчої кампанії 2012 року. Порівняно з іншими справами, тут йдеться про «дрібниці» - шахрайська схемка, в рамках якої витрати на передвиборчі мітинги проводилися по бухгалтерії як витрати на суто партійні заходи (це дозволило витратити на кампанію набагато більше коштів, ніж це дозволено законом). 

За цю оборудку Саркозі вже виписали рік позбавлення волі. Тож навіть якщо він апеляцію програє, то відбуде під домашнім арештом з електронним браслетом вже тільки пів терміну. 

А ще ж є справа і про «російські гроші», в рамках якої поки здійснюється попереднє розслідування. Тут йдеться про отримання 300 тис. євро за виступ у росіянському фонді прямих інвестицій на передноворічному прийомі наприкінці 2018 року. Журналісти-розслідувачі тоді встановили, що гроші тоді прийшли двома переказами на один із рахунків у паризькому банку – за те, що месьє Ніколя лише кілька разів похвалив у своїй промові ліліпутіна і московію. А є ще й безліч інших політико-фінансових скандалів, до яких так чи інакше причетний цей напрочуд енергійний експрезидент Франції.
 

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025 ZahidFront, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-05228. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: