Чи виправдає Стамбул усі сподівання
До Туреччини цими днями злітаються дипломати і політики багатьох країн. Хоча найбільше тут чекають трьох – Зеленського, ліліпутіна і Трампа. З них наразі лише Зеленський попрямував у напрямку Стамбула. Що ж тут відбуватиметься і чого можна очікувати?
Відомо, що сьогодні, 15 травня у Стамбулі повинні відбутись переговори України та рф за посередництва США. І до цих перемовин, поза сумнівом, прикута увага всього світу.
рашистські вибрики
Рашисти максимально довго тримали «драматичну паузу», не оголошуючи склад делегації. Володимир Зеленський відразу підвищив ставки обіцянкою, що буде у Туреччині особисто і закликав ліліпутіна не боятися зустрічі віч-на-віч. Але кремлівський карлик не даремно отримав усі свої образливі прізвиська – і цього разу він собі не зрадив.
Вночі напередодні переговорів росіяни нарешті оголосили склад делегації. Замість себе ліліпутін відправив свого помічника Володимира Мединського, а також заступника міністра оборони Олександра Фоміна і ще двох чиновників. І Фомін, і Мединський брали участь в попередніх стамбульських переговорах у 2022 році.
«Це не та команда, яка має право приймати рішення. Присутність Мединського - це чіткий сигнал, що росія хоче відновити наратив про стамбульські переговори весни 2022 року. Вона спробує повернутися до цих домовленостей, навіть попри те, що вони ніколи не мали сили реального документа», - вважає директор Інституту світової політики Євген Магда. На його думку, нинішня зустріч у такому форматі – це випробування, перевірка, чи буде Київ готовий взагалі розмовляти з московитами, і чи спробує американська сторона схилити Україну до цих переговорів.
Дізнавшись, що в Стамбулі не буде путіна, Трамп теж вирішив не їхати, повідомила вночі агенція Reuters з посиланням на джерела в Білому домі. Хоча сигнали про його готовність з’явитись у Стамбулі за потреби усе ж присутні в інфопросторі. Тим паче, що перебуває цими дням Трамп зовсім поруч.
Фактично головна людина, яка може у будь-який момент закінчити цю війну – це путін, і головна людина, яка може примусити його це зробити – Трамп, майже синхронно передумали їхати у Стамбул. Що відразу понизило рівень цих переговорів.
Низка західних видань повідомила, що і Володимир Зеленський хотів відмовитись від участі в перемовинах, проте США та Європа його переконали. Зрештою, формат розмови і склад української делегації вирішили оприлюднити перед самим початком зустрічей у Стамбулі. А відправились туди, окрім Президента України, глава українського МЗС Андрій Сибіга, очільник ОПУ Єрмак та два його заступники із зовнішньополітичних питань. З ким точно зустрінеться Зеленський – так це з президентом Туреччини Ердоганом, в Анкарі.
Назад у 2022-й?
Варто нагадати диспозицію перед перемовинами. Кілька днів тому бункерний дід запропонував Україні з 15 травня у Стамбулі відновити прямі переговори без жодних попередніх умов. Раніше писок ліліпутіна діма пєсков заявив, що «росія має власну позицію» щодо припинення вогню, але розгляне можливість 30-денного перемир’я.
Україна та західні союзники ще 10 травня висунули росії ультиматум – перемир'я з 12 травня, інакше – нові санкції. Судячи зі щонічних і щоденних обстрілів, у кремлі «мали в носі» усі ці ультиматуми. Єдина надія – що Штати можуть вплинути на рф припинити вогонь, а про решту питань можна буде говорити далі.
Напередодні стамбульських зустрічей кремлівці наголошували, що у порядку денному у Туреччині будуть лише «першопричини» конфлікту в Україні. А вже «потім і про перемир'я можна буде поговорити», заявляла представниця рашаМЗС машка-алкашка захарова.
Зустрічі на випередження
Але на рашистський поворот до стану «Стамбулу-2022» навряд чи поведуться усі інші зацікавлені сторони. Саме для цього Андрій Сибіга спершу мав зустрічі з Держсекретарем США Марком Рубіо та сенатором Ліндсі Гремом в Анталії. «Ми детально обговорили логіку подальших кроків та поділилися нашими підходами», – зазначив очільник українського МЗС.
Також вранці 15 травня Сибіга зустрівся з очільниками МЗС Франції, Німеччини та Польщі – Жаном-Ноелем Барро, Йоганном Вадефулем та Радославом Сікорським. «Скоординували наші наступні кроки, продовжили співпрацю зі Сполученими Штатами та зусилля, спрямовані на забезпечення довгострокового миру і безпеки в Україні та в усій Європі», – зазначив міністр. Також він наголосив на необхідності посилення тиску на москву з метою примусу до миру. До речі, напередодні він «скоординував зусилля» ще й з генсеком НАТО Марком Рютте
За словами Андрія Сибіги, рф показує свою зневагу до партнерів та до мирного процесу щодо завершення війни, яку розпочала московія проти України. «Це критичний тиждень для наших мирних зусиль. І теж ми підходимо до тієї межі, коли світ має посилювати тиск на російського агресора, щоб зупинити війну. Російський агресор має розуміти наслідки своєї поведінки, коли відверто знущається з тих мирних пропозицій та зусиль, які на сьогодні мають місце», - сказав Сибіга.
Загалом, якихось проривних результатів, зважаючи на «гру» кремля з наративами і складом делегації, очікувати від нинішнього Стамбулу не варто. Вже заявлено, що найбільш очікувана російсько-українська зустріч відбудеться у другій половині дня, ближче до вечора. А головним маркером, очевидно, буде реакція основних гравців на нинішні події, поведінку і заяви учасників.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар