Чехія може скасувати тимчасовий захист для українців: міністр назвав умову
Тимчасовий захист для українських біженців у Чехії завершиться вже наступного дня після того як буде припинено вогонь або завершиться російсько-українська війна. Про це заявив міністр внутрішніх справ країни Віт Ракушан.
Що більше – чеський уряд мав би запобігти і другій хвилі біженців: у разі, якщо чоловіки з України захочуть приєднатися до своїх сімей, які вже мешкають у Чехії. У такому випадку українці повинні будуть пройти звичайні бюрократичні процедури, як і інші іноземці, пише чеське видання Novinky.
«Як би не закінчилася війна, ніхто не зможе прийти сюди, до інституту тимчасового захисту, після її закінчення. Крім того, якщо йдеться про возз'єднання сімей, це повинно відбуватися відповідно до чинного імміграційного законодавства Чеської Республіки», - цитує видання міністра Ракушана.
Разом з тим, за його словами, українці все одно зможуть залишатися в Чехії на певний період (наприклад, на рік чи півтора) після того, як буде припинено вогонь чи досягнуто угоди між рф та Україною (що призведе до втрати статусу тимчасового захисту). Але за цей час вони повинні будуть перейти на загальний для всіх іноземців режим проживання.
Також можна буде подати заяву на тимчасове проживання або політичний притулок, який може бути наданий, наприклад, людям з окупованої росією території, пояснив Ракушан.
Як стверджує урядовець, за результатами їхнього опитування близько 50% українців хочуть залишитись у Чехії. За попередніми розрахунками, йдеться про близько 200 тисяч людей. «Це ситуація, з якою ми точно впораємося», зазначив міністр.
Зараз біженці з України перебувають у Чехії завдяки тимчасовому захисту, який щоразу продовжується на рік.
І схоже, що Чехія не одна готується змінити статус (а відповідно – і захист) українських громадян, які перебувають на її території через війну. Ракушан зауважив, що «документи для цього ми готуємо спільно з Польщею, яка головує у Раді Європейського Союзу. Ми хочемо, щоб їх було завершено найближчими місяцями». І в майбутньому рішення має бути ухвалене на рівні всього Євросоюзу. Прага та Варшава прагнуть підготувати документи щодо зміни статусу українських біженців до кінця головування Польщі у Раді ЄС (червень-2025).
За даними Віта Ракушана, у Польщі налічується понад 990 тисяч українських біженців, у Чехії — понад 397 тисяч.
У майбутньому в ЄС можуть біти створені спеціальні центри, які сприятимуть поверненню українців на батьківщину. Ракушан стверджує, що вже найближчими тижнями вони можуть відкритися у Німеччині – переговори про це ведуть Польща та Австрія. Аналогічний центр планується створити і в Чехії. «Вони мали б пропонувати роботу в Україні, проживання, перспективи життя та умови, за яких люди повернуться», - зазначив чеський міністр. Передбачається, що в їх роботі братиме участь і українська сторона.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар