Біля наших кордонів союзники мають удвічі більше літаків, аніж росія на фронті. Дайте нам хоча би третину – Залужний

ПЕРЕКЛАДИ 30.06.2023 Коментарі 0

Генерал Валерій Залужний, старший офіцер Збройних сил України, каже, що для того, аби контрнаступ України проходив швидше, йому потрібно більше та більше будь-якої зброї.

І він це повторює всім, хто хоче слухати, включаючи його американського колегу генерала Марка А. Міллі, якому  нещодавно, в середу, сказав, що ці ресурси потрібні вже зараз.

У рідкісному великому інтерв’ю The Washington Post Залужний висловив розчарування тим, що хоча його найбільші західні прихильники ніколи не розпочали б наступ без переваги в повітрі, Україна досі не отримала сучасних винищувачів, але натомість очікується, що вона швидко звільнить територію від російської окупації.  Але F-16 американського виробництва, обіцяні нещодавно, навряд чи надійдуть до осені — у найкращому випадку.

Подаємо переклад: 

«Залужний сказав, що його війська також повинні вистрілювати принаймні стільки ж артилерійських снарядів, скільки і ворог, але через обмежені ресурси іноді ворог мав перевагу у десять разів.

«Тому це мене злить», – сказав Залужний, коли він чує,  що довгоочікуваний контрнаступ України на сході та півдні країни розпочався повільніше, ніж очікувалося – думку, яку публічно висловлюють західні офіційні особи та військові аналітики, а також президент Володимир Зеленський, хоча Залужний не мав на увазі Зеленського. За його словами, його війська кожного дня просуваються вперед  – навіть якщо це лише 500 метрів.

«Це не шоу», — заявив Залужний у середу у своєму кабінеті в Генштабі . «Це не шоу, яке весь світ дивиться і на яке робить ставки чи щось таке. Кожен день, кожен метр дається кров’ю».

«Без комплексного постачання ці плани взагалі неможливі», — додав він. «Але вони виконуються. Так, можливо, не так швидко, як хотілося б учасникам шоу, спостерігачам, але це їхні проблеми».

Протягом останніх 16 місяців 49-річний Залужний має монументальне завдання – він очолює українську армію у боротьбі проти більшої, ліпше озброєної російської сили, яка ще досі тримає під окупацією  приблизно одну п’яту території його країни, навіть після успішних контрнаступів минулої осені. Йому це вдається частково завдяки тому, що  він перетворив своїх солдатів на сучасну, спритну силу, навчену тактиці НАТО, завдяки відмові від надто централізованої командної структури радянського зразка, яка все ще була актуальною, коли він (Залужний) тільки починав навчання (військової справи).

Питання, які турбують його щодня: коли західні партнери України нададуть необхідну йому зброю, зокрема, більше боєприпасів і F-16? І як можна очікувати, що він виконає роботу без цього?

Залужний сказав, що ділиться  своїми занепокоєннями з Міллі (яким він глибоко захоплюється і якого вважає своїм другом), кілька разів на тиждень у розмовах, які можуть тривати годинами. «Він  абсолютно поділяє мої застереження. І я думаю, що він може допомогти мені позбутися цих хвилювань», – сказав Залужний, додавши, що в середу ( 28 червня, - ред.) він сказав Міллі, скільки артилерійських снарядів йому потрібно ще на місяць.

У цих розмовах Залужний відвертий щодо ймовірних наслідків:  «У нас домовленість: 24/7 ми на зв’язку. Тому іноді я можу подзвонити і сказати: «Якщо я не отримаю 100 000 снарядів за тиждень, 1000 людей загине. Ставай на моє місце», – розповів він.

Але «не Міллі вирішує, отримаєми ми літаки чи ні», — продовжує Залужний. «Просто поки це рішення приймається щодня помирає багато людей — дуже багато. Просто тому, що рішення ще не прийнято».

Незважаючи на те, що F-16 зрештою прибудуть – після травневого рішення президента Байдена підтримати міжнародний план підготовки українських пілотів і відправки літаків – обмежені ресурси боєприпасів для України становлять іншу проблему. У лютому генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг попередив, що «поточний рівень витрат України на боєприпаси у багато разів перевищує наш нинішній рівень виробництва». Це означає, що снарядів, які, за словами Залужного, йому так потрібні, може стативати ще менше у міру того, як довго триватиме війна.

Напередодні давно запланованого контрнаступу Україна вперше отримала західні бойові танки, зокрема «Леопарди» німецького виробництва та БМП. Московські війська встановили сухопутний коридор між материковою Росією та Кримом, українським півостровом, незаконно анексованим у 2014 році, де Росія має кілька військових об’єктів. Розрив цього зв’язку завдасть значного удару по здатності Росії поповнювати свої сили.

Ці танки та бойові машини дебютували на полі бою, коли на початку цього місяця розпочався контрнаступ. Декілька з них уже знищено, визнав Залужний, додавши, що «ми замовили «Леопарди» не для того, щоб кататися на них парадах і щоб  політики чи знаменитості фотографуватися з ними. «Леопарди» прибули сюди на війну. А «Леопард» на полі бою — це не «Леопард», а мішень».

Україна ще не визначила основний напрямок контрнаступу, вважають аналітики. Не всі спеціально підготовлені сили спрямовані на лінію фронту, а ті, які задіяні, досі шукають слабкі місця в обороні Росії. За словами українських чиновників, загалом звільнено близько 50 квадратних миль.

Але Залужний також вказав на власну доктрину сил НАТО — яка, за його словами, схожа на російську,  і вимагає переваги в повітрі перед початком наземних операцій глибокої дії.

«А Україна, переходячи до наступальних дій, якої доктрини має дотримуватися?» – запитує Залужний. «НАТО? Російської Федерації? Або це не ваша справа? «У вас є своя доктрина. У вас є танки, у вас є деякі гармати, у вас є деякі [бойові машини]. Ти можеш це зробити». Що це?»

У командному пункті Залужного є екран, який показує все, що є в повітрі в будь-який момент — авіацію країн НАТО на західному кордоні України, свої літаки в небі над Україною і російські на східних теренах. «Скажімо так, кількість літаків, які чергують біля наших західних кордонів, вдвічі перевищує кількість російських літаків, які руйнують наші позиції. Чому ми не можемо взяти хоча б третину звідти і перенести сюди?» — запитав Залужний.

Оскільки російський парк сучасних Су-35 має значно кращу радіолокаційну та ракетну дальність, старіші українські літаки не можуть конкурувати з ними. У результаті війська на землі легко стають цілями.

"Ніхто не говорить, що завтра ми повинні переозброїтися і отримати 120 літаків", - сказав Залужний. «Чому? Мені не потрібно 120 літаків. Я не збираюся погрожувати всьому світу. Було б достатньо дуже обмеженої кількості. Але вони потрібні. Бо іншого шляху нема. Тому що ворог використовує авіацію іншого покоління. Це схоже на те, що ми б зараз пішли в наступ із луками та стрілами, і всі сказали б: «Ти що, з глузду з’їхав?». Але коли ми ставимо такі питання, то чуємо «Ні, ні».

Якщо хтось думає, що контрнаступ України отримав щасливий поштовх на минулих вихідних, коли командир «Вагнера» Євгеній Пригожин очолив заколот найманців  та їхній марш на Москву, Залужний не так впевнений  у цьому. За словами Залужного, війська Пригожина на той час вже були вийшли з лінії фронту – після того, як місяць тому захопили східне місто Бахмут, тому на полі бою не відбулося помітних змін під час повстання.

«Ми не відчули, що їхній захист десь ослаб або що-небудь», — сказав він.

Бійці «Вагнера», які не захочуть залишатися в Росії або не  погодяться підписувати оборонні контракти з Міноборони РФ, матимуть можливість приєднатися до Пригожина в Білорусі, заявив президент Росії Володимир Путін. Але попри те, що дехто з найманців, можливо, залишать поле бою, де українські командири часто хвалили їхню ефективну — хоча й жорстоку — тактику, Залужному тепер, можливо, доведеться розглянути нову додаткову загрозу своєму північному кордону, оскільки частина бійців Пригожина перебазується туди.

«У мене багато страхів, і «Вагнер» серед них», — сказав Залужний. «І вони не єдині. Якщо ми зараз почнемо про це говорити, у мене голова закрутиться. …Наше завдання – підготуватися до найгірших і найможливіших сценаріїв. І ми намагатимемося мінімізувати можливі наслідки того, що може бути».

Найгірший сценарій, який повинен розглянути Залужний, — це загроза того, що Путін може розгорнути ядерну зброю. Минулого тижня Зеленський попередив, що українська розвідка отримала інформацію про те, що російські війська готують «терористичний акт з викидом радіації» на окупованій Запорізькій АЕС, найбільшій атомній електростанції в Європі.

Чи це дає Залужному паузу, коли говорити про спроби  відновити контроль над ЗАЕС у рамках контрнаступу України?

«Мене це зовсім не зупиняє», — сказав Залужний. «Ми робимо свою роботу. Всі ці сигнали чомусь надходять ззовні: «Бійтеся ядерного удару». Ну що, здаватися?»

Фото - The Washington Post, відкриті джерела

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: